مسئول بسيج دانشجويی لرستان گفت: آمریکا به دنبال این است که تمام دنیا را زیر سلطه خود آورد اما انقلاب اسلامی هرگز اجازه نخواهد داد که توسط آمریکا استعمار شود.

به گزارش سفيرافلاك، ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبارجهانی؛ یکی از مهمترین گذرهای تاریخی جمهوری اسلامی ایران و یادآور روزي كه دانشجویان مسلمان پیرو خط امام لانه سلطه گری آمریکا بر ملت ایران را در تهران تسخیر کردند.

تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان در اوایل انقلاب باعث شد که تمام دنیا بفهمند انقلاب دنباله‌رو هیچ ابر قدرتی در دنیا نیست و اهمیت آن به حدی بود که حضرت امام خمینی (ره) آن را به انقلاب دوم تعبیر کردند.

یوم الله ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب مهم ترین حرکت در جهت خودکفایی و استکبار ستیزی است وآغاز راه مبارکی بود که انقلاب اسلامی توانست بسیاری از پیچ و خم ها را پشت سر بگذارد.

انقلاب اسلامی ایران قدم اولش را محکم برداشت و این دانشجویان بودند که دندان لق لانه جاسوسی آمریکا در ایران را کشیدند و اجازه دادند سرزمینشان نفس بکشد.

به مناسبت فرا رسيدن يوم الله ۱۳آبان مسئولین بسیج دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی استان لرستان ضمن تبیین مواضع استکبار ستیزی ملت ايران اسلامي به بيان اهميت نقش دانشجویان در مقابله با استکبار جهانی پرداختند.

انقلاب اسلامي دنباله رو هیچ ابر قدرتی در دنیا نیست

میلاد شرفی مسئول بسيج دانشجويي لرستان اظهارداشت: سه رویداد مهم تاریخ ایران در ۱۳ آبان، در شکل گیری حرکت انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کرد كه هویت هر سه اتفاق، مبارزه با استکبار بود.

وي افزود: اگر چه محور راهپیمایی ۱۳ آبان دانش آموزان و دانشجویان هستند اما باید اقشار مختلف در این روز حضور یابند و یک بار دیگر نفرت خود را به امپریالیسم جهانی نشان دهند.

مسئول بسيج دانشجويي لرستان با اشاره به اینکه اکنون نیز بحث هایی پیرامون سردادن شعار مرگ بر آمریکا وجود دارد، اضافه کرد: دشمنی با آمریکا تنها به برخورد و جنایت های آمریکا در تاریخ معاصر ایران برنمی گردد، بلکه به این دلیل است که استکبار جهانی خودکفایی هیچ ملتی را نمی پذیرد.

وي با اشاره به شعار مرگ بر آمریکا یکی از موضوعات مورد بحث در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب بوده است، تصریح کرد: دشمنی ایران و آمریکا تنها مرتبط به ظلم‌های یک صده اخیر آمریکا در حق ملت ایران نبوده بلکه ریشه در قرآن و مبانی اسلام دارد.

آمريكا مخالف خودكفايی كشورهاست

شرفي با عنوان کردن این موضوع که آمریکا به دنبال این است که تمام دنیا را زیر سلطه خود آورد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی هرگز اجازه نخواهد داد که توسط آمریکا استعمار شود.

 مسئول بسيج دانشجويي لرستان يادآورشد: در سال‌های پیش از انقلاب شاهد استعمار کشور توسط آمریکا بودیم؛ به طور مثال در حوزه نظامی حقوق تمام کارکنان نیروهای مسلح کشور ۱۴ میلیارد تومان بود در حالی که یک هزار مستشار آمریکایی که در نیروهای مسلح فعالیت می‌کردند بیش از ۱۷ میلیارد تومان از دولت ایران حقوق دریافت می‌کردند.

وي خاطرنشان كرد: در طول تاریخ ۲۰۰ ساله آمریکا شاهد این هستیم که در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا دخالت مستقیم سیاسی انجام داده و هدف از این دخالت جلوگیری از خودکفایی کشورها بوده که کودتای ۲۸ مرداد یکی از آنهاست.

دانشجویان سیلی محكمی به استکبار جهانی زدند

در همين رابطه پویان پدرام معاونت علمی بسیج دانشجویی لرستان با اظهار اين كه دانشجویان در گام دوم نیز سیلی محکمی به استکبار جهانی خواهند زد،گفت: دانشجوی انقلابی با پشتوانه فرهنگ عاشورایی همواره در صحنه است و میدان راخالی نمی کند.

معاونت علمی بسیج دانشجویی لرستان با تاكيد بر اين كه بسیج دانشجویی همواره با فعالیت های جهادی در راستای محرومیت زدایی گام برداشته است،گفت: بر اساس بيانات رهبر معظم انقلاب خدمت به مردم بالاترین مبارزه علیه استکبار است.

لازمه استقلال ایران استکبار ستیزی است

 حسین طهماسبی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه استکبار ستیزی آرمانی است که در بر گیرنده استقلال همه جانبه ایران است، اظهار داشت: اینکه دشمن شماره یک خود را نادیده بگیری و ابر قدرتی با همه توان خود بر علیه یک ملت جنایات متعدد انجام دهد، استقلال ما را تامین نمی کند.

وی با بیان اینکه برخی ها نمی خواهند واقعیت های تاریخی را ببینند، تصریح کرد: کسانی که در ۶۰ سال اخیر رفتارهای آمریکا را دیده اند و بازهم می گویند با تعامل با آمریکا می توانیم کشور را بسازیم در شعور و فهم سیاسی آن ها تشکیک قابل ملاحظه ای وجود دارد.

برجام دقیقا مخالف روح استکبار ستیزی است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان با تاكيد بر اين كه ملاحظه در مقابل دشمن خلاف منطق عقلانی و سیاسی است، خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی استکبار ستیزی را عین عقلانیت و حفظ منافع ملی می بیند و حفظ منافع ملی ایران در گرو مبارزه با آمریکا است.

طهماسبی با اشاره به سخن امام راحل مبني بر اين كخ «بزرگترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است»،گفت: در فضای سیاسی و اجرایی کشور عقلانیت سیاسی را نمی بینیم، برجام دقیقا مخالف روح استکبار ستیزی است که در تار و پود انقلاب وجود دارد، ۶ سال کشور معطل شد، سازش با نماد استکبار معیشت مردم را با مشکلات اساسی مواجه کرده است.

به گفته وي امروز در فضای استان روحیه استکبار ستیزی به معنای خدمت به مردم دیده نمی شود و مسئولین امر مقصر شماره یک این مسئله هستند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان لایحه اف ای تی اف را یک لایحه استعماری دانست و تصريح كرد:: اين لايحه با منافع ملت ایران در تضاد است،  نمایندگان به ظاهر انقلابی و نمایندگان استان که باید حافظ منافع مردم باشند موضع گیری جدی در مقابله با FATF ندارند.

مشكلات معيشتی نتيجه استکباردوستی و سوءمديريت هاست

امیرمحمد پورذاکری  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد با اشاره به اینکه ۱۳ آبان یک نماد است برای کل ادوار یک دانشجوی مطالبه گر، یک دانشگاه و یک جنبش دانشجویی، اظهار داشت : ۱۳ آبان ماه جزو اولین جنبش های موثر و کارآمد نظام بوده است.

وی با بیان اینکه آمریکا همیشه خوی وحشی گری خود را نشان داده، گاهی با لبخند و گاهی آشکار تصریح کرد: خوی وحشی گری با لبخند آمریکا برجام بود، همه کنوانسیون هایی که آمریکا از آن ها خارج می شود خود نشان خوی وحشی گری آمریکا است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد با تاکید بر اینکه خوی وحشی گری آشکار آمریکا حمله به عراق و افغانستان و تشکیل داعش بوده است، افزود: وحشی گری آمریکا در دیپلماسی هم دیده می شود، قول می دهد، لبخند می زند، پیاده در خیابان ها قدم می زند اما از پشت خنجر هم میزند.

پورذاکری با اشاره به اینکه در شرایطی که یکسری از آقایان دنیای امروز را دنیای مذاکره می دانستند،  آمریکا بازهم خوی وحشی گری خود را نشان داد، ادامه داد: ۱۳ آبان نشان داد اگر با خدا باشیم کدخدا هیچ غلطی نمی تواند بکند. ایران امروز مشکلاتی دارد اما بخش عمده ای از مشکلات ایران امروز مربوط به سوء مدیریت ها است.
وی تصریح کرد: نگاه رو به بیرون و استکبار دوستی برخی آقایان باعث شده وضع معیشتی و اقتصادی کشور اینگونه باشد.

اعمال قانون کاتسا هشدار جدی برای مسئولان است

امیرحسین دالوند مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خرم آباد گفت: اعمال قانون کاتسا علیه نظام و تحریم های جدید آمریکا بعد از خروج از برجام ضد ملت ایران،هشداری جدی برای آندسته از مسئولانی است که هنوز هم که هنوز هست نمی توانند دشمنی دشمن را ببینند و با ساده انگاری و خوش بینی و صلح طلبی با این شیطان بزرگ قصد وقت کشی برای مبارزه با استکبار را دارند.

وی تصریح کرد: پیام دانشجویان به مسئولان کشور، حفظ نیروی ایمان و مبارزه با استکبار جهانی تا آخرین نفس و آخرین قطره ی خون است، زیرا چپاول گری و توحش آمریکا کاملأ بر ما نمایان است.

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خرم آباد همچنین اضافه کرد: بدون تردید فرهنگی که برخاسته از سکولاریسم،اومانیسم و لیبرالیسم است،هرگز نمی تواند یک انقلاب الهی را درک و تحمل کند و پیوسته بر نابودی آن تلاش خواهد کرد،اما به حول و قوه الهی این ملت شیعه و زنده در نهایت پیروز این نبرد سخت خواهند شد.

لازمه ایستادگی در مقابل دشمن، وحدت مردم و مسئولین است

فاطمه بازگیر دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی لرستان ایستادگی در برابر دشمن را از مهم ترین راهکارهای مقابله با استکبار جهانی خواند و گفت: لازمه ایستادگی در مقابل دشمن، وحدت مردم و نیز وحدت مسئولین در مقابله با این امر است.

وي با اشاره به اینکه جامعه استکبار ستیز ، مسئولین عادل و با بصیرت می طلبد، عنوان کرد: امروز شاهد حرکت هایی از طرف مسئولین هستیم که خلاف این امر را نشان می دهد.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی لرستان افزود: تعارض منافع، عدم شفافیت و فساد موجود در دستگاه ها، خدشه ای در امر استکبار ستیزی است.

به گفته وي گفتمان سازی در بین آحاد مردم در باب مسائل موجود و انتخاب آگاهانه و به دنبال آن مطالبه گری از مسئولین راه برون رفت از وضع موجود است.

انتهاي پيام/