ائمه جمعه استان لرستان با بیان اینکه دشمن از تقویت صنایع موشکی ایران هراسان است مطرح کردند: فعال کردن مرکز هسته‌ای فردو وغنی سازی اورانیوم نشان داد ایران با بدعهدی آمریکا چگونه مقابله می‌کند.

به گزارش  سفیرافلاک، حجت الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات کشور اقتصادی است و برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید از تولید کنندگان داخلی حمایت کنیم.

وی افزود: برای بهبود وضعیت اقتصادی باید از دشمن قطع امید و نگاه را از بیگانه دور کرد و دولت از تولید کنندگان داخلی حمایت کند؛ نباید پیش پای تولید کننده سنگ اندازی کرد ولی متاسفانه گاهی برای صدور مجوز برخی سنگ اندازی می کنند ‌و باید این مدت را کوتاه کرد تا تولید کننده به راحتی برای تولید گام بردارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تاکید بر مبارزه با قاچاقچیان تصریح کرد: خدا ذلیل کند کسانی را که قاچاقچیان را همراهی می کنند که این کار ظلم به مردم و تولید کننده است؛ نباید کالایی را که در داخل تولید می شود وارد کنند چرا که این ظلم به تولید کننده است.

وی با اشاره به جلوگیری از خام فروشی گفت: خام فروشی نباید صورت گیرد و مواد تولیدی باید فرآوری شده باشد و در بازار عرضه شود و خام فروشی نتیجه بی عرضگی برخی از مسئولان است که انجام وظیفه نمی کنند.

خام فروشی نتیجه بی‌عرضگی برخی مسئولان است

حسینی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا به هیچ عنوان نباید انجام شود گفت: نباید با کسانی که از آنها جنایت دیدیم دوباره مذاکره کنیم چرا که ترامپ یک انسان جنایتکار کثیف است و دشمن ما بوده و هست.

وی عنوان کرد: آمریکا از برجام یکباره خارج شد ولی ما گام به گام خارج می شویم و اروپا هم تعهدات زیادی داد که به هیچ کدام عمل نکرد و در این مدت ما مدارا کردیم و باید ما هم خارج شویم.

امام جمعه بروجردبیان کرد: برخی از مسئولان دلشان برای نشستن کنار ترامپ می تپد اما به هیچ عنوان نمی توان دوباره با آمریکا مذاکره کرد و همه دنیا حق را به ما می دهند در برجام چرا که ما ناقض برجام نبودیم؛ دشمن از تقویت صنایع موشکی ما هراسان است.

وی با اشاره به هفته وحدت گفت: همزمان با ولادت حضرت محمد(ص) هفته وحدت نامگذاری و فرصتی است که در این ایام به موضوع وحدت بیشتر پرداخته شود.

حسینی با تاکید بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر افزود: گروه های امر به معروف و نهی از منکر در بروجرد تشکیل شده و نیاز است این کار ادامه یابد و ضروری است تا در هر کجا منکری بود تذکر داده شود.

توطئه‌های دشمن با پیروی از ولایت شکست می‌خورد

حجت الاسلام امیدیان امام جمعه موقت الیگودرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت سالروز ازدواج پیامبر و حضرت خدیجه (س)اظهار داشت: خانواده ها باید با الگو برداری از زندگی پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام شرایط  را برای ازدواج های جوانان فراهم نمایند .

وی افزود: دشمنان انقلاب با ایجاد نا آرامی، قانون گریزی در کشورها از مقاومت قصد دارند این آشوبها را به داخل ایران بکشانند وبی قانونها را در جبهه مقاومت حاکم نماید تا بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند‌.

امام جمعه موقت الیگودرز عنوان کرد: همه ما باید با هوشیاری و بصیرت در برابر توطئه‌های دشمنان بایستیم چرا که تجربه نشان داده که با پیروی از ولایت دشمنان محکوم به شکست خواهند بود .

وی به مناسبتهای پیش رو اشاره و بیان کرد: کیفیت کالا مناسب بهترین تبلیغ برای کالاست و باید همانطور که در خصوص گسترش تولید محصولات با کیفیت که تلاش در جهت تحقق شعار سال است درجهت مصرف صحیح و پرهیز از اسراف گرایی توجه بیشتری داشته باشیم .

ترفندهای آمریکا امروز دیگر جواب نمی‌دهد

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان سلسله در جمع نماز گزاران ضمن گرامی داشت هفته وحدت اظهار داشت: نباید اختلافی بین دلسوزان نظام و امت اسلامی باشد، پیامبر(ص) دارای اخلاق نیک بودند و ما هم باید این اخلاق نیک را در جامعه گسترش دهیم.

وی با اشاره به دیداری که دانش آموزان با مقام معظم رهبری داشتند افزود: در این دیدار رهبری اصول راهبری مقاومت را تشریح نمودند و فرمودند آمریکا در منطقه ضعیف تر شده است و امروز دیگر ترفندهایش جواب نمی دهد.

امام جمعه سلسله عنوان کرد: همانطور که رهبری امر کردند ما با آمریکا به دو دلیل مذاکره نمیکنیم؛ آمریکا حدیت ندارد، یعنی اگر امروز در مورد هسته ای صحبت کنیم فردا در مورد حجاب، خانواده مداخله می کند، آمریکا معنی دوستی را نمی فهد.

ساخت پل ۷ تیر پلدختر تسریع شود

حجت الاسلام سید محسن موسوی امام جمعه پلدختر در خطبه های این هفته با انتقاد از روند کند ساخت پل ۷تیر اظهار داشت: با گذشت هشت ماه از سیلاب و فعالیت مدارس، روند تعمیر و بازسازی پل ۷تیر که تردد اصلی عابران و وسائل نقلیه مردم شهر پلدختر از این مسیر می باشد، کند است که بایستی ساخت این پل تسریع شود.

وی افزود: پل شهدای دولت به تنهایی ظرفیت تردد وسائل نقلیه ندارد زیرا با تعطیلی مدارس شاهد ترافیک ماشین ها در خیابان های منتهی پل هستیم که نیاز است متولیان امر در خصوص بازسازی پل ۷تیر سرعت کار را بالا ببرند.

امام جمعه پلدختر با اشاره به آغاز گام چهارم هسته ای ایران زیر نظر آژانس اتمی عنوان کرد: متاسفانه پس از خروج یک جانبه آمریکایی ها از برجام، اروپایی ها منفعلانه عمل کردند و شعارهای آنها در عمل با مواضع آمریکایی ها تطبیق داشت نه اینکه به نفع ایران وکاهش تحریم ها منتهی شود.

وی بیان کرد: فعال کردن مرکز هسته ای فردو و سانتریفیوژها وغنی سازی اورانیوم تا چهار ونیم درصد زیر نظر بازرسین آژانس اتمی نشان داد که ایران با بدعهدی های آمریکایی و اروپایی چگونه می تواند مقابله کند.

موسوی با اشاره به اغتشاشات مردم لبنان وعراق گفت: مسئولان و دولتمردان عراقی و لبنان به مطالبات قانونی مردم توجه کنند و مردم این کشورها نبایستی اسیر توطئه و فتنه آمریکایی، صهیونیستی و سعودی شوند و صف خود را از اغتشاشات جدا کنند و به توصیه های مراجع شیعه برای برون رفت از این فتنه ها بیشتر توجه کنند.

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه های نماز جمعه کوهدشت ضمن تبریک سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) اظهار داشت: امروز عید مسلمین است، تقوا دارای معانی بسیار زیادی بوده و یکی از آن حضور به موقع در راه خدا و در هرصحنه ای که خداوند متعال معین کرده است.

وی با اشاره به اینکه راه دینداری در توکل و اعتماد به وعده الهی است، افزود: اهل بیت(ع) مایه زندگی مردم هستند چرا که به مثابه راهنما به شمار می روند، روز قیامت نباید کسی از خداوند متعال طلب داشته باشد و بگوید راهنما نداشتیم.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: مقوله وحدت، شناسه بنیادی امت اسلامی است و رهبر معظم انقلاب حرکت امامت را به انسان ۲۵۰ ساله تشبیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در صدد کوچک کردن خاورمیانه است گفت: برخی از گروه های منحرف در عراق به نام دین، یک جنگ هویتی و قومیتی به راه انداخته اند و دین را بدنام کرده است.

طهماسبی تصریح کرد: هدف آمریکا از تشکیل داعش، برپایی جنگ نیابتی بود لذا رهبر معظم انقلاب فرمود که این نوع جنگ ها جغرافیایی نیست و بایستی مراقبت کرد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت وظیفه رفع محرومیت در کوهدشت را برعهده دارد بیان داشت: مردم و جوانان بایستی طرح هایی را که توجیه اقتصادی دارد ارائه دهند و بانکها نیز در بحث ضمانت ها و پرداخت وام سخت گیری نکنند.

امام جمعه کوهدشتی به ضرورت هوشیاری در مقابل راهبرد دشمن در فضای مجازی برای ضربه زدن به افکار جوانان اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل مهم در کشور جلوگیری از فرار مالیاتی است، رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند بایستی از واردات بی رویه جلوگیری کرد تا تولید داخلی رونق یابد.

وحدت بین شیعه و سنی راه مقابله با استکبار

حجت السلام بنیادی امام جمعه موقت شهرستان ازنا در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان سلسله اظهارداشت: در آستانه هفته وحدت هستیم و فرارسیدن هفته وحدت و میلاد خجسته پیامبرگرامی اسلام را تبریک می گوییم.

وی افزود: امروز می بینید در حوادث عراق آنهایی که به اختلاف بین شیعه وسنی عراق دامن می زنند دستهای استکبارو صهیونیسم پشت این قضیه است و می خواهند از این طریق ضربه بزنند و آنهایی که شیعه لندنی هستند و اختلافات بین شیعه و سنی را دامن می زنند وضعیتشان روشن است .

امام جمعه موقت ازنا عنوان کرد: امروز رهبر انقلاب سفارش به راهبرد وحدت بین مسلمانان می کند، همه ما و همه شیعیان و مسلمانان باید اهل وحدت باشیم و قدر برادری، صمیمیت و اخوت را بدانیم و در مقابل دشمن مستکبرو صهیونیسم جهان بایستیم .

بنیادی گفت: مقام معظم رهبری اخیرا در مورد آمریکای جنایتکار فرمودند آمریکا با همان خصوصیات گذشته وجود دارد و تفاوتی در دشمنی او با اسلام و مسلمین نکرده، وحشی تر شده ولی ضعیف تر گردیده است؛ با مقاومت ۴۰ ساله در برابر اوایستاده ایم و باپهبادی که اخیرا سپاه زد ما مشت محکم دیگری به دهان اوکوبیدیم.

انتهای پیام/