رئیس اداره صمت بروجرد گفت: پرونده تخلف گران فروشی برای 12 واحد صنفی لبنیاتی که اقدام به فروش شیر با قیمتی بالاتر کرده بودند در بروجرد تشکیل شد.

علی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: دلالان در بسیاری از عرصه‌ها وارد می‌شوند و محصولات تولیدی را از تولید کننده ارزان می‌خرند و در بازار گران‌تر از مقدار مشخص شده می‌فروشند که در این راستا برخوردهای لازم انجام گرفته است.

وی افزود: هم اکنون قیمت خرید شیر از دامدار ۲۳۹۰ تومان است و فروشنده باید هر کیلو شیر را ۲۷۰۰ تومان بفرشد اما برخی از لبنیاتی‌ها در سطح شهر هر کیلو شیر را ۳۰۰۰ تومان می‌فروشند.

رئیس اداره صمت بروجرد عنوان کرد: در همین راستا در بازرسی‌های به عمل آمده برای ۱۲ واحد صنفی لبنیاتی که اقدام به گران فروشی شیر کرده بودند پرونده تخلف تشیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند.

وی با اشاره به این که روزانه ۱۵۰۰ کیلو شیر خام در بروجرد از دامدار خریداری می‌شود گفت: این میزان شیر توسط چهار شرکت خریداری می‌شود اما در برخی از موارد دلالان شیر را از دامدار ۲۲۰۰ تومان می‌خرند و گران‌تر می‌فروشند که این کار سبب نارضایتی دامداران شده بود.

شاهرودی تصریح کرد: دامداران فقط شیرهای تولیدی را به شرکت‌ها و مراکزی که از آنها با قیمت مصوب می‌خرند تحویل دهند تا این گونه دلالان سواستفاده نکنند.

انتهای پیام/