مدیر کل کتابخانه های لرستان با بیان اینکه ۱۳پروژه کتابخانه نیمه کاره در لرستان وجود دارد گفت:با تخصیص ۶۰درصد اعتبارات پروژه های بروجرد تکمیل می شود.

به گزارش سفیر افلاک، فرشته طهماسبی ظهر امروز در مراسم کتابخوانی که در کتابخانه شهیدی بروجرد برگزار شد اظهار داشت: پروژه کتابخانه باهنر و آیتی در بروجرد هر دو پیشرفت خوبی دارند اما به دلیل محدودیت های اعتباری سبب شده تا کار افتتاح در زمانی که پیش بینی شد انجام نشود.

وی افزود: فقط تاسیسات پروژه های نیمه کاره کتابخوانی در بروجرد باقی مانده و اعتبارات به صورت اوراق است که پیگیر هستیم بتوانیم هر چه زودتر شاهد بهره برداری این پروژه ها باشیم.

مدیر کل کتابخانه های لرستان عنوان کرد: اگر حدود ۶۰ درصد از اعتبارات تخصیص یابد این پروژه ها به بهره برداری می رسند که حدود چهار میلیارد اعتبار برای آنها در نظر گرفته شده است و کتابخانه آیتی ۹۰ و باهنر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی بیان کرد: در مجموع در کل استان ۱۳پروژه نیمه کاره داریم که میانگین پیشرفت آنها حدود ۵۰ درصد است.

طهماسبی گفت: در بین روشندلان انسان های با استعدادهای وجود دارد و می طلبد که زمینه را برای حضور بیشتر روشندلان و معلولان در کتابخانه ها فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: نه تنها روشندلان بلکه باید با تلاش و برنامه ریزی زمینه را برای همه افراد معلول در کتابخانه ها فراهم کنیم که در این راستا اقداماتی انجام شده تا افراد کم شنوا و ناشنوا نیز بتوانند از خدمات کتابخانه ها استفاده کنند که در شهرستان های بروجرد، کوهدشت و خرم آباد به عنوان پایلوت انتخاب شوند.

مدیر کل کتابخانه های لرستان با اشاره به این که کتابخانه ها محلی برای توانمند سازی افراد است خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا محیطی شاد و مناسب را برای برای استفاده افراد معلول فراهم کنیم و با همکاری شهرداری می توان کتابخانه ها را برای حضور افراد معلول مناسب سازی کرد.

وی با اشاره به آتش کشیدن کتابخانه ای در شهریار اظهارداشت: در حوادث و اغتشاشات اخیر یک کتابخانه در شهریار به آتش کشیده شد و افرادی که این اقدام را انجام دادند به نوعی اعلام کردند که پشت این قضیه چه خبر است و این اقدام را اهل فرهنگ به شدت محکوم کردند.

انتهای پیام/