جانشین فرمانده سپاه استان لرستان با اشاره به دستگیری آشوبگران در لرستان گفت: در میان دستگیر شدگان اخیر افراد دو تابعیتی از ترکیه، افغانستان و آلمان با تجهیزات خرابکاری دستگیر شدند که ارتباطشان با سرویس های بیگانه مشخص شد و از قبل آموزش های لازم را دیده بودند.

به گزارش سفیرافلاک، سردار حبیب الله توکلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به چهلمین سال تشکیل بسیج اظهار داشت: بسیج و بسیجی روحیه انقلابی گری و تحمل خواهی دارد این روحیه متوقف نمی شود و دائما در حال رشد و پیشرفت و به دنبال نام و نشان نیست.


وی افزود: امروز بسیج به یکی از نهادهای مردمی تبدیل شده که نمونه آن را در هیچ جای دنیا نمی توان یافت و امروز به الگویی برای کشورهایی که در ظلم و ستم هستند تبدیل شده و بسیاری از اندیشمندان غربی اظهار کردند بسیج قوی ترین نیرو در داخل ایران است که توانسته تمام نقشه های غرب را خنثی کند.


جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: امروز بسیج به عنوان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی با مجموعه بزرگی از انسان های مخلص و با تقوا می تواند در موانعی که آمریکا و صهیونیست ها برای ملت ایران تدارک دیده است عبور کند و همچنین این آمادگی را دارد که با استفاده از ظرفیت های تخصصی، فرهنگی، علمی و اجتماعی خود به دولت کمک کند.


وی با اشاره به اقدامات بسیج در استان لرستان بیان کرد: با توجه به اینکه شعار امسال هفته بسیج چهل سال خدمت، جهاد و شهادت نامگذاری شده است بیان کرد: کارنامه چهل ساله بسیج در حوزه جهاد و شهادت کارنامه موفقی است و با تقدیم هزار و ۹۷۸شهیدبسیجی، هفت هزار و ۱۲۵ جانباز، ۲۵۳ آزاده و ۴۵ هزار رزمنده بسیجی دفاع مقدس نشان می دهد که لرستانی ها در دفاع مقدس بی نظیر عمل کرده اند.


سردار توکلی گفت: امروز در لرستان بیش از ۴۰۰ هزارنفر بسیجی در حوزه های مختلف در حال خدمت رسانی به مردم لرستان هستند، در سنوات گذشته به دلیل نیاز کشور نیروهای بسیجی در ماموریت های دفاعی و امنیتی به کار گرفته می شد اما طی سال های اخیر بسیجیان علاقه مند به شرکت در عرصه های گوناگون هستند که در همین راستا طرحی به نام سند انتظار توسط سازمان بسیج منتشر شد که براساس این طرح بسیجیان غیر از عرصه های امنیتی و دفاعی می تواند در ۴۸ نقش و ۹ عرصه نقش آفرینی کند.


وی تصریح کرد: در بحث مسائل دفاعی و امنیتی امروز براساس شرایط زمانی و نیاز کشور در استان لرستان ۵۵ گردان بیت المقدس، پنج گردان کوثر، ۱۰گردان امام حسین(ع) و شش گردان امام علی(ع) بسیجیان ساماندهی شده و این آمادگی را دارند که در برابر هرگونه شرارت از کشور دفاع کنند و همچنین گشت های بسیجی محله ور در محله هایی که مسجد و پایگاه وجود دارد با حضور فعال جهت بالا بردن سطح امنیتی محله ها با نیروی انتظامی همکاری می کنند.


جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی استان لرستان خاطرنشان کرد: در بسیج سازندگی این ادعا را داریم که بیشترین خدمت در نقاط محروم توسط بسیج سازندگی صورت گرفته و در سیل پلدختر شاهد بودیم صدها گروه جهادی توسط بسیج سازندگی لرستان و همچنین صدها گروه جهادی از سراسر کشور در مناطق سیل زده بیشترین سهم را در عرصه کمک به سیل زدگان داشتند.


وی اظهار داشت: در استان لرستان هزار و ۱۰۶ گروه جهادی سازماندهی شده که از این تعداد ۹۴۳ گروه برادران،۱۶۳ گروه جهادی خواهران و ۱۶۰ گروه جهادی اقشار در استان فعال هستند و همچنین در هفته بسیج امسال ۲۵۶پروژه افتتاح خواهد شد.


سردار توکلی افزود: راه اندازی هشت قرارگاه پیشرفت آبادانی در دهستان های محروم استان لرستان از دیگر فعالیت های خدمات رسانی سپاه است که منشا خدمت رسانی به محرومان است.


وی با اشاره به خدمات بسیج جامعه پزشکی سپاه لرستان عنوان کرد: بسیج جامعه پزشکی از سنوات گذشته تا امروز در مناطق دور افتاده و محروم خدمات رایگان پزشکی را ارائه می کند و در برپایی بیمارستان های صحرایی و اعزام تیم های تخصص و بسته های بهداشتی بیشترین کمک و مساعدت را در مناطق محروم داشته است.


جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: معاونت اجتماعی سپاه با همکاری دولت ۲۲ محله در سطح مناطق حاشیه نشین استان شناسایی و خدمات ارزشمندی در بحث برق، آب، آسفالت، مهارت آموزی و شکل گیری شورای محله توسط معاونت اجتماعی صورت گرفته است و همچنین بزرگترین مرکز ترک اعتیاد توسط سپاه به زودی افتتاح می شود و زمینه اسکان، درمان و مهارت پذیری معتادان فراهم خواهد شد.


وی با اشاره به اجرای طرح شهید بهنام محمدی در مدارس گفت: طرح شهید بهنام محمدی یک پیوند و ارتباط بین مدرسه، مسجد، محله و خانه است که براساس این طرح مدیران ۶۶ مدرسه آموزش لازم را دیده اند و۱۰۰ هزار دانش آموز مورد هدف این طرح هستند.


سردار توکلی تصریح کرد: در بحث تعلیم و تربیت بسیج این ادعا را داریم که گروههای صالحین با تشکیل حلقه های تربیتی، آموزشی و اخلاقی زمینه ارتقا بسیجیان در پایگاههای مقاومت فراهم شده است.


وی با اشاره به اقدامات سپاه در فضای مجازی خاطر نشان کرد: سپاه استان لرستان در فضای مجازی همانند فضای حقیقی حضوری فعال دارد و امروز در استان لرستان سازماندهی ۲۳گردان با هزارو ۸۳۰نفر در تهیه فیلم، عکس، کلیپ و اخبار واقعی، حقیقی و همچنین راه اندازی پنج سایت و ۱۷ کانال افتخار دیگری از خدمات و افتخارات بسیج است.


جانشین فرمانده سپاه استان لرستان اظهار داشت: بحث اردویی از دیگر ماموریت های بسیج است و نسل سوم و چهارم انقلاب را به مناطق جنگی جهت ارتقا روحیه مجاهدت و شهادت طلبی اعزام می شوند.


وی در رابطه با حوادث اخیر کشور افزود: طی چند روز گذشته پس از تصویب اصلاح میزان مصرف و افزایش قیمت بنزین توسط سران قوا حوادث تلخی در کشور اتفاق افتاد و بدخواهان نظام خسارت های زیادی به مردم ایران اسلامی تحمیل کردند، مردم ایران انتظار داشتند به عنوان یک مطالبه مسئولان قبل از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین اطلاع رسانی دقیقی صورت می گرفت و شاید آزار دهنده تر برای مردم انتخاب ساعت ۱۲ شب و روزی بود که مردم خودشان را برای جشن میلاد پیامبر(ص) آماده می کردند ولی متاسفانه این روز با انتشار خبر تلخ افزایش قیمت بنزین مردم را آزار داد در حالی که می شد این خبر را با اطلاع رسانی دقیق از نارضایتی به رضایت مندی تبدیل کرد و بهانه به دست دشمنان نداد.


سردار توکلی عنوان کرد: بخشی از سناریوری که در عراق و لبنان اتفاق افتاد در ایران اسلامی در روزهای اخیر بر اوج نارضایتی مردم سوار شد و آمریکایی ها، صهیونستی ها، سعودی ها، تفاله های رژیم گذشته و منافقین با تحریک ارازل اوباش سبب آشوبگری در کشور شدند.


وی بیان کرد: دستگیری های اخیری که در سطح کشور اتفاق افتاد نشان می دهد با برنامه ریزی توسط دشمنان انجام شده و خسارت های زیادی در کشور و استان لرستان به وجود آوردند؛ تفاوت اغتشاشات امسال با سال ۹۶ این بود که امسال گروههای خشن کوچک سازماندهی شدند که استفاده از سلاح و ساطور در دستور کار داشتند و به ماشین های امداد رسان و خدماتی، حوزه های علمیه و مساجد حمله می کردند.


جانشین فرمانده سپاه استان لرستان تصریح کرد: در میان دستگیر شدگان اخیر افراد دو تابعیتی از ترکیه، افغانستان و آلمان با تجهیزات خرابکاری دستگیر شدند که ارتباطشان با سرویس های بیگانه مشخص شد و از قبل آموزش های لازم را دیده بودند.


وی اظهار داشت: پس از اغتشاشات اخیر مردم به میدان آمدند و آبی بر آتش فتنه گران ریختند و مردم خرم آباد در یک راهپیمایی بی نظیر که به نمایش گذاشتند؛ همه مردم ایران می دانند که مقام معظم رهبری بیشترین سهم را در فروکش کردن اغتشاشات داشتند که اگر پیام حمایت ایشان از سران قوا نبود این اغتشاشات به پایان نمی رسید.


سردار توکلی افزود: پیام مجاهدانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری که از آبروی خودشان مایه گذاشتند و امروز شاهد هستیم که بخشی از این انتقادات به سمت رهبری رفته را به جان خریدند؛ مردم ثابت کردند که صف آنها از اغتشاشگران جدا و مردم حامی ولایت و ولایت مداری هستند.

انتهای پیام