رئيس دانشگاه علوم پزشكی لرستان گفت: تا كنون 14 مورد بيمار بستری مبتلا به آنفلوانزا در سطح استان داشته ايم.

محمدرضا نيكبخت در گفت وگو با خبر نگار سفیر افلاک با بیان اینکه تا كنون ۱۴ بيمار بستری مبتلا به آنفلوانزا در استان داشته ايم اظهارداشت: اين تعداد از بين ۱۸۷ مورد مشكوك به آنفلوانزا كه بستري بوده اند ثبت شده است.

وي اظهار كرد: اين بيماران تحت درمان كامل هستند و مشكل خاصي از اين جهت وجود ندارد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان عنوان كرد: خوشبختانه آمار آنفلوانزا در لرستان نسبت به ساير نقاط كشور وضعيت قابل قبولي دارد.

وی با اشاره به اين موضوع كه مصرف آنتی بيوتيک روی آنفلوانزا تأثيري ندارد، گفت: از هم استاني هاي عزيز انتظار داريم در موارد مشكوك از خوددرماني اجتناب كرده و حتما به پزشک مراجعه كنند. استراحت كامل و مصرف مايعات گرم در زمان ابتلا بهترين راه درمان است.

نیکبخت تصریح کرد: تزريق واكسن برای افرادی كه هنوز مبتلا نشده اند و جلوگيري از شيوع بيماری بسيار تأثيرگذار است.

وی با تأكيد بر اين كه مراقبت براي برخي افراد ضروري تر است، اظهارداشت: سالمندان، مادران باردار، بيماران نقص سيستم ايمني و سرطانی، بيماران ديابتی، قلبی عروقی، تالاسمی و بيمارانی كه به هر دليل داروهاي سركوب كننده ي سيستم ايمني مصرف مي كنند مانند پيوند عضو در اولويت مراقبت قرار داشته و بايد با نظر پزشک اقدام به تزريق واكسن كنند.

وي همچنين شستشوی دستها با آب و صابون در زمان ورود به منزل و استفاده از ماسك در افراد بيمار را اصولي مهم در پيشگيري از اين بيماري دانست و افزود: اگر فردی از شهروندان و يا فرزندانشان به بيماری مبتلا شود حد المقدور تا زمان بهبودی به محل كار يا مدرسه مراجعه نكند.

انتهای پیام/