در حالیکه ۷۰ روز از آغاز حکومت نظامی و حبس اجباری مسلمانان کشمیری توسط نظامیان هندی می‌گذرد، همچنان مردم و رهبران آزادیخواه کشمیری در حبس خانگی به سر می‌برند.

به گزارش تسفیر افلاک به نقل از ای.آر وای نیوز، حکومت نظامی و حبس اجباری مردم مظلوم کشمیر توسط نظامیان هندی علی رغم گذشت ۷۰ روز همچنان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است تنها تاکنون مسدودیت سرویس اینترنت و تلفن همراه آن هم به علت فشارهای جامعه حهانی و نهادهای حقوق بشری بین المللی بر طرف شده است. در حالی که همچنان امروز برخی از شهرهای کشمیر همچون  بدگام، پلواما، گاندربل، شوپیان، باندی پورا و بارا مولا با قطعی سرویس مخابرات و وسایل ارتباطی مواجه بودند. 

دولت دهلی نو بدون توجه به حکم دادگاه عالی این کشور مبنی بر لغو فوری حکومت نظامی در کشمیر هنوز هم تمام مسیرهای مواصلاتی به منطقه را مسدود کرده است.

گفته می شود برقراری حکومت نظامی هند خسارتی بالغ بر ۹۰۰ میلیارد روپیه به مردم کشمیر تحمیل کرده و آنها با مسائل معیشتی مواجه هستند.

در کنار این وضعیت گفته شده از ۷۰ روز قبل تاکنون بسیاری از بیماران کشمیری به علت دسترسی نداشتن به داروهای مورد نیاز جان خود را از دست داده اند و دولت هند نیز توجهی به وخامت حال آنها نمی کند.

بیشتر بخوانید

اوضاع در کشمیر پس از آن به تشنج کشید شد که دولت هند قوانین ۳۷۰ و ۳۵ ای را لغو کرد که در عمل باعث به اقلیت کشیده شدن مسلمانان منطقه شد.

گفتنی است هند طی ۳ دهه اخیر حدود ۱۰۰ هزار نفر از مسلمانان کشمیری را کشته و باعث مفقود الاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده است.

انتهای پیام/.

  • منبع خبر : تسنیم