معاون استاندار لرستان گفت: ۴۰۸ داوطلب در سطح استان لرستان برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند و بیشترین ثبت نام کاندیداها مربوط به حوزه خرم آباد و چگنی است.

به گزارش سفیر افلاک محمود ثمینی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به آخرین آمارثبت نام کنندگان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا آخرین روز مهلت ثبت نام ۴۰۸ نفر داوطلب در سطح استان لرستان ثبت نام کرده اند البته ۴۰۱ نفر آنها تیک نهایی از طرف شورای نگهبان خورده است که از این تعداد ۳۷۱ نفر مرد و ۳۰ نفر زن است.

وی افزود: با توجه به اینکه بر اساس قانون حداکثر سن شرکت کنندگان ۷۵ سال است، رنج سنی داوطلبان ۳۰ تا ۳۵ سال ۶۲ نفر، ۳۵ تا۴۰ سال ۵۷ نفر،۴۰ تا ۴۵ ۸۱ نفر،۴۵  تا ۵۰ سال ۸۸ نفر ،۵۰ تا ۵۵ سال ۵۱ نفر ۵۵ تا ۶۰ سال ۴۷ نفر ۶۰ تا ۶۵ سال ۱۱ نفر ،۶۵  تا ۷۰ ۲سال ۲ نفر و ۷۰ تا ۸۵ سال ۲ نفر است.

معاون سیاسی،امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: جوان ترین داوطلبان ۷ نفر هستند با ۳۰ سال سن و مسن ترین داوطلب  که متولد۱۳۲۸ است ۷۱ سال سن دارد.

وی به اشاره به تحصیلات داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۲۸ نفر داوطلبان دارای مدرک لیسانس ،۳۱۴ نفر فوق لیسانس ،۵۰ نفر دکترا و ۹ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

ثمینی در رابطه با گروههای شغلی ثبت نام کنندگان این دوره مجلس شورای اسلامی گفت:۶۳نفر فرهنگی،۱۰ نفر پزشک،۴۸ نفر از اساتید دانشگاه،۴۵ نفر بازنشسته ،۱۳۲ نفر کارمند،۱۱ نفر بیکار،۵۳ نفر شغل آزاد و ۱۶ نفر افرار متفرقه ،۲ نفر روحانی ،۴ نفر وکیل یا قاضی ،۷ نفر نماینده مجلس و ۱۳ نفر افرادی هستند که دارای سابقه نمایندگی مجلس دارند ، ۱۰۵ نفر نیز دارای سابقه داوطلبی مجلس ،۱۳۴نفر از ایثارگران و ۲۶۸ نفر افراد غیر ایثارگراند.

وی تصریح کرد: تعداد ثبت نام شدگان در مجلس دهم ۳۰۷ نفر بوده که از این تعداد ۲۸۷ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند، این تعداد در مجلس نهم ۱۶۴ نفر بوده که از این تعداد۱۵۵ نفر مرد و ۹ نفر زن بوده است که براساس مقایسه این دوره با دوره های گذشته ۹۳ درصد ثبت نام شدگان مرد و ۷ درصد زن هستند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان خاطر نشان کرد: در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی ۱۰۵ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۹۴مرد و ۱۱ نفر زن، بروجرد ۷۳ نفر ثبت نام کردند که ۶۴نفر مرد و ۹ نفر زن، از حوزه انتخابیه الیگودرز ۳۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۵ نفر مرد و یک نفر زن،از حوزه انتخابیه دورور و ازنا ۴۷ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۴ نفرمرد و یک نفر زن بوده ،کوهدشت و رومشکان ۷۱ ثبت نام ۶۷ نفر مرد و ۴ نفر زن بوده در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله ۳۸ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۷ نفر مرد و یک نفر زن هستندو همچنین در حوزه انتخابیه پلدختر ۳۱ نفر ثبت نام کرده اند که ۲۸ نفر مردو ۳ نفر زن هستند

وی اظهار داشت: تعداد ایثارگران از داوطلبان مجلس یازدهم ۱۳۴ نفر ،که این تعداد در مجلس دهم ۱۳۰ نفر و در مجلس نهم ۱۰۲ نفراست.از ۹ نفر نماینده فعلی استان در مجلس شورای اسلامی تاکنون ۷ نفر جهت شرکت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند

ثمینی افزود: بیشترین ثبت نام داوطلبان در حوزه چگنی و خرم آباد و کمترین تعداد ثبت نام کنندگان شهرستان پلدختر با ۳۱ نفر است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد:۲۹۶ نفر از داوطلبان این دوره مجلس شورای اسلامی تاکنون سابقه داوطلبی مجلس شورای اسلامی را ندارند ۷۴ درصد از ثبت نام شدگان را تشکیل می دهند.

انتهای پیام/