مدیرکل ثبت احوال لرستان با بیان اینکه بیش از 24 هزار نفر در استان هنوز برای کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند گفت: چنانچه انتخابات به صورت الکترونیکی انجام شود کارت هوشمند ملی الزامی است.

مصطفی امانی پور در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: ۸۸٫۶۵ درصد از مردم استان برای کارت هوشمند ملی اقدام و کد رهگیری دریافت کردند و اطلاعات  افراد در ارگان‌ها و دیگر  ادارات ثبت‌شده است.

وی افزود: چنانچه انتخابات به‌صورت الکترونیک انجام گیرد کارت هوشمند ملی الزامی است تا افراد بتواند رأی دهد ولی اگر برگزاری انتخابات الکترونیک نباشد افراد می‌توانند با شماره ملی که در شناسنامه آن‌ها ثبت‌شده در
انتخابات شرکت کنند.

مدیرکل ثبت‌احوال لرستان عنوان کرد : تا ۳۰ آذرماه جمعیت بالای ۱۵ سال یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۵۰ نفر افراد واجد شرایط ثبت‌نام کردند که تاکنون از این تعداد یک‌میلیون و ۲۶۷هزار و ۸۶۵ نفر اقدام کردند و ۲۴
هزار ۵۵۲ نفر دیگر مانده تا کامل باشد.

وی بیان کرد: مهلت کارت هوشمند ملی سال گذشته تمام‌شده بود اما چون تعدادی از این افراد اقدام نکرده بودند دفاتر پیشخوان  که با ثبت‌احوال قرارداد دارند  همچنان در حال ثبت‌نام افرادی که موفق به دریافت کارت ملی
هوشمند نشدند، هستند.

امانی پور گفت: دفاتر پیشخوان، ثبت‌احوال‌ها وادارات پست محل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند است و درجاهای که دفتر پیشخوان ندارند می‌توانند با مراجعه به ثبت‌احوال برای کارت ملی هوشمند اقدام کنند البته ادارات پست فعلاً به خاطر صلاح‌دید بسته‌اند و فعلاً افراد به پیشخوان‌ها و ثبت‌احوال‌ها مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت‌احوال لرستان خاطرنشان کرد: افراد در شهرستان‌ها به دفاتر پیشخوان‌ها و در بخش‌ها به ثبت‌احوال‌ها  برای کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

وی اظهار داشت: افرادی که موفق به دریافت کارت ملی هوشمند نبودند وقتی به بانک‌ها و دیگر نهادها مراجعه کردند با مشکل مواجه شدند و به دلیل نداشتند کارت ملی هوشمند اطلاعات شخصی این افراد به دست نمی‌آید.

امانی پور به افرادی که تاکنون برای کارت ملی هوشمند اقدام نکردند توصیه کرد و گفت: حتماً برای کارت ملی هوشمند ثبت‌نام انجام دهند تا از طریق ثبت‌احوال اطلاعاتشان برای ارگان‌ها و یا هر اداره و نهادی که مدنظرشان هست فرستاده شود و در صورت لزوم با مشکل مواجه نشوند ولی اگر اقدام نکنند افراد خودشان دچار مشکل می‌شوند.

وی اظهار داشت: آن دسته از افرادی که به دلیل وضعیت جسمانی نمی‌توانند به پیشخوان‌ها و ثبت‌احوال برای کارت هوشمند ملی اقدام کنند ایستگاه‌های سیار برای این افراد در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل ثبت‌احوال لرستان افزود: برای زندانی‌هایی که نمی‌توانند از زندان بیرون بیا‌یند تیم سیار به زندان‌ها اعزام‌شده و برای کارت ملی هوشمند  این افراد اقدام به ثبت‌نام و دریافت کارت ملی هوشمند شده است.

وی عنوان کرد: در خرم‌آباد کسانی که به دلیل وضعیت و جسمانی ازجمله معلولان و یا کسانی که دچار سانحه شدند و نمی‌توانند برای کارت ملی هوشمند اقدام کنند به دفتر سیار ۱۰۸۱ واقع در میدان تیر بین کوچه گل‌بهار۳ و ۴ مراجعه و یا با شماره۳۳۳۳۱۵۷۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/