معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: وضعیت راه ها و پل ارتباطی 7 روستای بروجرد که در سیلاب امسال دچار آسیب شد مناسب نیست که رفع مشکل راه ارتباطی این روستاها در اولویت ستاد بحران است.

مسعود فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بر اثر سیلاب فروردین ماه امسال خسارت به واحدهای مسکونی، راه های روستایی، پل ها و زیر ساخت ها وارد شد که بیشترین خسارت ها مربوط به راه ها بود.

وی افزود: با توجه به فصل پاییز و آغاز بارش ها، اقداماتی از قبیل لایروبی رودخانه ها، استحکام بخشی پل های ارتباطی و راه های روستایی باید صورت گیرد تا در صورت بارش های شدید باران مشکلی رخ ندهد.


معاون عمرانی فرماندار بروجرد تصریح کرد: در بارندگی های فروردین ماه مقابل دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) با جاری شدن روان آب مشکلاتی را ایجاد کرده بود که در حال حاضر اولویت با این نقطه است و قرار شده تا با حفاری های اولیه، مسیر آب مشخص شود که آب باران وارد جاده نشود.


وی با اشاره به اینکه سیلاب امسال در پنج روستای بروجرد بیشترین خسارت را وارد کرد عنوان کرد: راه ها و پل ارتباطی روستاهای رحیم آباد، عباس آباد، ورکوه، ابراهیم آباد، درب آستانه و بزهل دچار آسیب شده و این روستاها راه جایگزین دیگری ندارند که اولویت رفع نواقص قبل از بارش با این تعداد روستا است.


فلاح بیان کرد: تلاش می شود تا اقدامات لازم و استحکام بخشی در راه ها و پل های روستایی تسریع یابد تا در صورت بارش های پاییزی مشکلی در این روستاها رخ ندهد.


وی اظهار داشت: در حال حاضر پیمانکار برای رفع نقص در این پنج روستا مشخص شده تا با اعتبارات ستاد مدیریت بحران هر چه سریعتر مشکلات برطرف شود اما در دو روستای شیخ میری کلهر و کپرگه نیز مشکل راه روستایی وجود دارد که این دو روستا نیز رفع مشکل در دستور کار قرار گرفته است.


معاون عمرانی فرماندار بروجرد رانش در محور ونایی و آبسرده را یکی دیگر از مشکلات در زمان بارش ها برشمرد و گفت: در سیلاب امسال در مسیر آبسرده و ونایی بر اثر رانش راه بسته شد و مشکلاتی را ایجاد کرد که ضروری است تا قبل از بارش‌ها بخش هایی از سنگ ها که دچار لقی شده اند سریعتر لق گیری شود.


انتهای پیام/