رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن لرستان با اشاره به اینکه ۶۸ هزار تن سیمان رایگان در مناطق سیل زده استان توزیع شده است گفت: از تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد احداثی مناطق سیل زده لرستان کار ساخت ۱۲ هزار و ۳۵۰ شروع شده است.

رضا خواجه‌ای در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مناطق سیل زده لرستان اظهار داشت: ۵۰ هزار و۵۰۰ پرونده واحد مسکونی به بانک های عامل معرفی شده  که از این تعداد ۴۸ هزار پرونده عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی با اینکه کار تعمیر کلیه واحدهای تعمیری به پایان رسیده است افزود: از تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد احداثی مناطق سیل زده لرستان کار ساخت ۱۲ هزار و۳۵۰  شروع  شده که از این تعداد فنداسیون ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد اجرا شده است.

رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن لرستان عنوان کرد: تا کنون در مناطق سیل زده از مجموع واحدهای احداثی تاکنون  ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد اسکلت بندی، هشت هزار و ۵۰۰ واحد سقف و دیوار و همچنین چهار هزار و ۵۰۰ واحد به مرحله پایان کار رسیده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۶۸ هزار تن سیمان رایگان در مناطق سیل زده توزیع شده که این روند ادامه دارد و همچنین ۲۶۱ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به مردم پرداخت شده است که امیدواریم تا پایان سال براساس تعهد و همکاری مردم غالب واحدهای مسکونی به سرانجام مطلوبی برسد.

خواجه ای در رابطه با روستای ملاوی گفت: در روستای ملاوی به دلیل همکاری نکردن مردم تاکنون هیچ کاری صورت نگرفته و تا مردم خودشان به یک نتیجه واحد نرسند کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.

وی تصریح کرد: تسهیلات و بلاعوض واحدهای مسکونی روستای ملاوی آماده و پیشنهاد های بنیاد مسکن نیز سر جای خودش است و هر موقع تصمیم واحدی گرفتند آماده ارائه خدمات به آنها هستیم ولی به هیچ عنوان امکان انتقال روستا به شهر را نداریم.

انتهای پیام/