مدیرکل نوسازی مدارس لرستان بابیان اینکه بیشترین بخاری نفتی غیراستاندارد در مدارس لرستان است گفت: 2 هزار و 81 کلاس درس با بخاری غیراستاندارد گرم می‌شود.

محمدرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: ۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی به مدارس سیل‌زده لرستان تخصیص‌یافته که از محل این اعتبارات ۲۷ مدرسه در سطح استان احداث می‌شود.

وی بابیان اینکه در صورت تحویل زمین به نوسازی مدارس عملیات اجرایی آغاز می‌شود افزود: به هر دلیلی این اعتبارات توسط استان جذب نشود برگشت می‌خورد که لازم است مدیران آموزش‌وپرورش مناطق استان نسبت به مرتفع کردن این مشکل اقدام کنند.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان عنوان کرد: از مجموع سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به آموزش‌وپرورش، دو میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان برای مدارس سیل‌زده لرستان اختصاص یافت که برای تعمیر و تجهیز سرویس بهداشتی مدارس سیل‌زده هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به خریداری تجهیزات برای مدارس سیل‌زده بااعتبار ۱۳ میلیارد تومان بیان کرد: سیل فروردین‌ماه ۱۱۳ مدرسه لرستان را تخریب کرد، ‌۳۱۰ مدرسه خسارت دید و تجهیزات ۱۷۹ مدرسه را از بین برد؛ ۱۶۰ کانکس پیش‌ساخته در استان جانمایی شده و با اقدامات صورت گرفته میانگین اعتبارات نوسازی مدارس لرستان از ۲٫۶۸ درصد در سال ۹۷، امسال به ۱۰٫۳۰ درصد افزایش‌یافته است.

حیدری تصریح کرد: بیشترین آمار کلاس با بخاری غیراستاندارد به تعداد دو هزار و ۸۱ باب مربوط به لرستان است که خیران در مواردی که علمک گاز تا درب مدرسه نصب‌شده اعلام آمادگی کرده‌اند و نیازمند همکاری دستگاه‌هایی همچون شرکت گاز و توزیع نیروی برق هستیم.

وی خاطرنشان کرد: تجهیز سیستم گرمایشی هزار و ۲۷۲ فضای آموزشی استان که علمک گاز ندارند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که این امر مستلزم تخصیص اعتبارات ملی است.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: به ۲۷ فضای آموزشی برای سایت‌های مسکن مهر لرستان نیاز است که از این تعداد ۹ مورد مربوط به مقطع ابتدایی بوده و کمبود ۶۹ کلاس وجود دارد.

انتهای پیام/