مدیرکل امور عشایری لرستان گفت: تا کنون در مناطق ییلاقی استان بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر و در مناطق قشلاقی استان نیز ۱۸۰ هزار لیتر نفت توزیع شده است.

سعید کریمی در گفت وگو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به جایگزین شدن طرح سوخت فسیلی به جای سوخت نباتی اظهارداشت: سال ۶۸ در منطقه امور عشایری این طرح شروع و منجربه ایجاد ۸۷ جایگاه سوخت و۴۵ جایگاه گاز در مناطق عشایری استان شد.

وی افزود: تا کنون به صورت مرتب  2800 لیتر نفت در مناطق ییلاقی استان لرستان توزیع شده است.

مدیرکل امور عشایری لرستان به مشکل توزیع نفت در مناطق قشلاقی اشاره و عنوان کرد: بین سازمان امور عشایری و شرکت پخش فرآورده های نفتی کشور جلسه ای برگزار شد که امور عشایری استان در این جلسه دعوت و پس از بیان مشکل توزیع نفت در مناطق قشلاقی استان به این مشکل حل و فصل شد.

وی با اشاره به اینکه مردم منطقه عشایر به شرکت  تعاونی ها مراجعه و در سامانه تجارت آسان (newtejaratasan.niopdc.ir ) ثبت سامانه می کنند و شرکت نفت حواله را در اختیار تعاونی ها می‌گذارد بیان کرد: امور عشایر استان با دو تا تانکر که در اختیار دارد نفت را بارگیری و در بین مردم عشایرمنطقه استان توزیع می کند که خوشبختانه مشکل کمبود نفت در مناطق عشایربا توجه به تعاملی که بین امور عشایر استان و پخش فرا ورده های نفتی صورت گرفت رفع شد.

وی گفت: تا کنون در مناطق ییلاقی استان بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر و در مناطق قشلاقی استان نیز ۱۸۰ هزار لیتر نفت توزیع شده است.

کریمی تصریح کرد: یکم بهمن ماه سامانه برای ثبت نام باز است و ما حواله را خریداری می کنیم پس از گرفتن حواله  نفت در بین مردم منطقه عشایر استان  توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/