مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری لرستان گفت: برای اینکه بتوانیم به اقتصاد دیجیتال کمک کنیم باید شبکه سازی کنیم و اقتصاد دیجیتال استان را رونق دهیم که در این راستا باید از ظرفیت بسیج استفاده کنیم.

به گزارش سفیر افلاک، کامبیز پورسیف عصر امروز  در اختتامیه اولین رویداد تخصصی  که در حسینه ثار الله خرم آباد برگزار شد با بیان اینکه برگزاری این رویداد توسط بسیج نشان دهنده شجره طیبه است اظهار داشت: بسیجیان همواره به واسطه  شجره طیبه همیشه آگاه هستند و آگاهی لازم را  بر اساس مقتضیات زمان  دارند در همین راستا برگزاری این استارتاپی یکی از مباحثی است که از  مقتضیات روز است.

وی با اشاره به اهمیت فضای سایبر افزود: اگر از نگاه اقتصادی به این موضوع نگاه کنیم می بینیم بعد از سپری شدن اقتصادهای گروهی و محلی دوره های مختلفی را پشت سر گذاشتیم از جمله دورهای اقتصادی منابع محور، اعتماد و غیره اما آنچه ما امروز به عنوان دوره اقتصادی داریم تحت عنوان دوره اقتصاد دیجیتال است.

مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری لرستان عنوان کرد: در دولت وظیفه اصلی بحث شبکه سازی است برای اینکه بتوانیم به اقتصاد دیجیتال کمک کنیم باید شبکه سازی کنیم تا بتوانیم دوره اقتصاد دیجیتال استان را رونق دهیم در همین راستا باید از ظرفیت بسیج استفاده کنیم، اگر امروز بسیج توانایی برگزاری چنین رویداد مهم تولید محتوای دیجیتال را دارد نشان دهنده این است که بسیج داری یک مرکز رشد در این حوزه است.

وی بیان کرد:جهت شبکه سازی در دولت باید نهادهای مختلفی همچون پارک علم و فناوری، مرکز رشد،کارخانه، تولید فناوری  را شکل بدهیم که خوشبختانه در استان لرستان در پارک علم و فناوری حدود ۱۳۰ شرکت  فناور مستقر هستند ،۱۲ مرکز رشدوشتاب دهنده، بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده در استان داریم و همچنین در بحث تشکیل صندوق های حمایتی وصعیت استان وضعیت بسیار مناسبی  است.

پورسیف گفت: جهت حمایت فعالان حوزه تولید محتوا دیجیتال در استان لرستان امسال صندوق پژوهش و فناوری استان با سرمایه سه میلیارد تومان راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: امسال مرکز خلاقیت و نوآوری دانشگاه لرستان، دانشگاه آیت الله بروجردی و جهاد کشاورزی راه اندازی شده است.

مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری لرستان خاطر نشان کرد: جهت حمایت از فن آوران و ایجاد بازار فناوری  بنیاد برکت این آمادگی را دارد که بیش از پنج میلیارد تومان با فناوران استان لرستان عقد قرارداد کند.

وی با اشاره به برگزاری رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال در استان لرستان اظهار داشت: برگزاری چنین رویدادی کار سنگین و بزرگی است که باید از زحمات فرمانده سپاه استان لرستان و مسئول سازمان  فضای مجازی بسیج استان  تقدیر و تشکر کنیم.

پورسیف افزود: بحث تولید محتوای فاخر امروز به عنوان  یکی از مهمترین مولفه هایی است که می توان در اقتصاد، فرهنگ و توسعه کشور موثر باشد.

انتهای پیام/