معاون محیط زیست دریایی و تالابهای محیط زیست کشور با اشاره به وجود 3 میلیون هکتار تالاب در کشور گفتک 67 درصد از تالاب های کشور تا قبل از سیل امسال خشک شده بودند و بارندگی های مناسب بهار امسال بخشی از تالاب ها را نجات داد.

به گزارش سفیر افلاک، احمد رضا لاهیجان زاده در مراسم افتتاح پاسگاه تالاب بیشه دالان بروجرد اظهار داشت: در کشور بیش از سه میلیون هکتار تالاب وجود دارد و این تالاب ها اثرات بسیار زیادی را دارند.

وی افزود: حفاظت از تالاب ها بسیار ضروری است اما به نظر می رسد حفاظت از تالاب ها به خوبی انجام نشده است که این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون محیط زیست دریایی و تالابهای محیط زیست کشور با اشاره به وضعیت تالاب های کشور عنوان کرد: ۶۷ درصد از تالاب های کشور تا قبل از سیل امسال خشک شده بودند و بارندگی های مناسب بهار امسال بخشی از تالاب ها را نجات داد اما تالاب انزلی که در پرآب ترین منطقه قرار گرفته، در حال خشک شدن است.

وی بیان کرد: تالاب های استان لرستان به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی، دارای ارزش اکوسیستمی هستند که ضروری است تا در راستای حفاظت از این تالاب ها تلاش شود.

لاهیجان زاده با اشاره به نقش تالاب ها در رونق گردشگری گفت: نقش تالاب ها در رونق گردشگری بسیار حائز اهمیت است و می توانند در این راستا موثر باشند که رونق گردشگری نیز در رونق اقتصادی موثر است.

وی تصریح کرد: با توجه به این که در استان لرستان بالغ بر ۳۰۰ هکتار تالاب وجود دارد می توانند این تالاب ها درامد خوبی برای جوامع محلی داشته باشند که باید برای نگهداری و حفاظت از آنها اقدام شود.

معاون محیط زیست دریایی و تالابهای محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: تلاش می شود تا سهم اعتبارات استان لرستان به بیش از ۱۰ درصد افزایش یابد.

لاهیجان خاطر نشان کرد: برای ارتقای زیست محیطی در استان لرستان ۳۰۰ هزار از اراضی مطالعه شده و تحقیقات لازم در دستور کار قرار دارد.

به گزارش سفیر افلاک، در مراسم افتتاح پاسگاه محیط بانی بیشه دالان بروجرد استاندار، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

انتهای پیام/