وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه آزاد راه خرم‌آباد – اراک تا پایان دولت افتتاح می‌شود.

به گزارش  سفیر افلاک، محمد اسلامی عصر امروز در  جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان اظهار داشت: در این جلسه طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری که وجود داشت مرور شد، تعدادی از این طرح ها همچون پالایشگاه پلدختر، کارخانه سیمان دورود، کارخانه ذوب آهن و لاستیک سازی مشکلاتی داشتند که در همین جلسه طی ارتباط تلفنی با مسئولان جلسه موانع بر سر راه پروژها را پیگیری کردیم.

وی با اشاره به پروژه های آب استان لرستان افزود: بسیاری از این پروژها مشکل منابع داشتندکه در ستاد اقتصادی مقاومتی بحث شد که بتوانیم برای تخصیص اعتبار بیشتر جهت سرعت دادن به این پروژها تصمیماتی اتخاذ شد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در این جلسه پروژه، آزاد راه ، راه آهن و فرودگاه خرم آباد نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این شد که بتوانیم که آزاد راه اراک -خرم آباد راتا قبل از پایان دولت به افتتاح برسانیم.

وی در رابطه با پروژه لاستیک سازی خرم آباد بیان کرد: در این جلسه طی تماس هایی که در جلسه با مسئولان مربوطه و مدیرعامل بانک صنعت معدن برقرارکردیم اعلام کردند مانعی سر راه این پروژه نیست و می توانند کار را شروع کنند و موانع  ارزی این کارخانه برطرف شده است.

اسلامی گفت: در رابطه باکارخانه فولاد نیز موانعی نظارتی و قضایی وجود داشت و تصمیم بر این شد سرمایه گذاری فولاد  مجدد برگزار شود.

وی تصریح کرد: چند تا از سد های استان نیاز به تامین اعتبار داشت که  برای تامین اعتبار مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور  به عنوان فرمانده  اقتصاد مقاومتی کشور انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: پروژه راه آهن به دلیل اینکه به موانعی از جمله معارض، حقوقی و منابع مالی برخورد کرد تعطیل شد که در حال حاضر فعال شده است.

وی اظهار داشت: به نظر بنده در این جلسه تصمیمات خوبی برای رفع موانع پروژه های اقتصادمقاومتی استان  گرفته شد.

انتهای پیام/