وزیر راه و شهرسازی گفت: فرودگاه خرم آباد از لحاظ دسته بندی به گونه ای است که دارای ریسک بالایی است و شرکت های هواپیمایی با توجه به شرایط آب و هوایی در این منطقه، این ریسک بالا را نمی پذیرند.

به گزارش سفیر افلاک، محمد اسلامی امروز در سفر به لرستان با اشاره به وضعیت پروازهای فرودگاه خرم آباد اظهار داشت: فرودگاه خرم آباد از لحاظ دسته بندی به گونه ای است که دارای ریسک بالایی است و شرکت های هواپیمایی با توجه به شرایط آب و هوایی در این منطقه، این ریسک بالا را نمی پذیرند.

وی افزود: این یک موضوع مدیریتی نیست که منِ وزیر مداخله کنم تا مشکل برطرف شود و برای کاهش ریسک، اصلاحاتی در سطح پروازی و باند، همچنین نصب دستگاه ها و لوازم کمکی مورد نیاز انجام شده تا بتوانند ضریب ایمنی را افزایش دهند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: اما به لحاظ موقعیت جغرافیایی فرودگاه، همچنان این فرودگاه دارای ریسک بالا بوده و بنابراین پرواز صبح زود، یکی از عواملی است که تشدید ریسک بالا را به همراه دارد.

وی بیان کرد: با توجه به این که گفته می شود فرودگاه این منطقه در اولویت قرار داده نمی شود و اولین پرواز در ساعت ۱۰ صبح انجام می شود به دلیل ریسک این مسئله است.

اسلامی با اشاره به پرواز خرم آباد – مشهد گفت: پرواز خرم آباد- مشهد برقرار شده و اما پرواز صبح ریسک بالایی دارد که انجام نمی شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ایجاد یک آژانس هواپیمایی در این منطقه افزود: اگر یک آژانس هواپیمایی در این منطقه باشد و با توجه به برقراری پرواز مشهد، می تواند بلیط های این سفر را با برنامه ریزی بفروشد.

وی عنوان کرد: بارها ما پیگیر این موضوع بوده ایم و با ایجاد آژانس، اگر مسافر داشته باشد حتما اضافه می شود و بخشی از این مشکل برطرف می شود.

انتهای پیام/