دیدار تیم‌های شهر خودروی ایران و پاختاکور ازبکستان با دومین شکست متوالی نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا همراه شد.

به گزارش سفیر افلاک، در نخستین دیدار هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا, تیم‌‌های فوتبال پاختاکور ازبکستان و شهر خودروی ایران در گروه B این رقابت‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه مرکزی پاختاکور تاشکند به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت به شکست ۳ بر صفر نماینده ایران به پایان رسید.

ایگور سرگئیف در دقایق ۵۶ و ۵۹ و شرزود آزاموف در دقیقه ۸۷ سه گل پاختاکور را به ثمر رساندند تا شهر خودرو بعد از شکست دو بر صفر در هفته نخست مقابل الهلال, در هفته دوم نیز با یک نتیجه سنگین تر روبه‌رو شود. در آن سو تیم ازبکستانی با این پیروزی ۶ امتیازی شد و به صدر جدول گروهش صعود کرد.

ترکیب پاختاکور:خودجیاکبر علیجونوف، جلال‌الدین ماشاریپوف، دراگان سران، ایگور سرگئیف، ایگور کریمتس، دوستونبک خامداموف، اودیلجون خامروبکوف، شرزود آزاموف، الدوربک سویونوف، سردور سوبریخوجائف (۸۴- ایمینوف) و فرخ سایفیف.

ترکیب شهر خودرو:سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، فرشاد فرجی، محمد قاضی، اکبر صادقی، محمدرضا خلعتبری، روح‌الله سیف‌اللهی( ۶۴- امین قاسمی‌نژاد)، میلاد سرلک، حسن جعفری (۶۶- محمد آقاجانپور)، سعید صادقی و محمدحسین مرادمند.

قضاوت این دیدار برعهده کریشنا دیلون پریرا از سریلانکایی بود که این داور به دراگان سران, دوستونبک خامداموف و شرزود آزاموف از پاختاکور و محمدحسین مرادمند از شهر خودرو کارت زرد نشان داد.

نیمه اول

دقیقه ۱۹: حرکت بازیکنان تیم میزبان از چپ به سانتر مقابل دروازه شهر خودرو ختم شد که این موقعیت را علی نعمتی با ضربه سر به بیرون زد.

دقیقه ۲۰: پاختاکور در یک ضربه کرنر بازهم خطرآفرین ظاهر شد که ضربه سر بازیکن ازبک با فاصله خیلی کم از بالای دروازه سیدمهدی رحمتی خارج شد.

دقیقه ۲۲: در ادامه فشار‌های تیم میزبان, این بار بال راست پاختاکور ارسالی را به محوطه جریمه شهر خودرو فرستاد که مدافع این تیم به صورت خطرناک این توپ را قطع کرد.

دقیقه ۲۶: ارسال شهر خودرویی‌ها از سمت چپ محمد قاضی را در یک موقعیت خوب برای گلزنی قرار داد که توپ به خوبی روی پای این مهاجم جای نگرفت و شوت نصفه و نیمه او به بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: سانتر زیبای محمدرضا خلعتبری از روی ضربه ایستگاهی به ضربه سر محمدحسین مرادمند ختم شد که با واکنش خوب الدوربک سویونوف، دروازه‌بان پاختاکور این موقعیت دفع شد. البته بعد از این صحنه محمد قاضی روی ریباند صاحب یک موقعیت دیگر شد که بازهم سویونوف با فرستادن توپ قاضی به بیرون, نجات‌بخش دروازه تیمش شد.

دقیقه ۴۵: شوت بازیکن پاختاکور از پشت محوطه جریمه به مدافع شهر خودرو، محمدحسین مرادمند برخورد کرد که بازیکنان تیم میزبان در این صحنه اعتقاد داشتند خطای هند صورت گرفته و داور باید به سود آنها اعلام پنالتی می‌کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۶: حرکت توی عمق ماشاریپوف و پاس رو به بیرون این بازیکن در محوطه جریمه باعث شد تا ایگور سرگئیف مهاجم پاختاکور موفق شود گل اول تیمش را به ثمر برساند.

دقیقه ۵۹: پاس توی عمق ماشاریپوف به خامداموف زمینه ساز گل دوم پاختاکور شد. این توپ در نهایت با یک کار تمرینی, به ایگور سرگئیف رسید تا این بازیکن در موقعیت محرز گل‌زنی قرار بگیرد و برای دومین بار دروازه سید مهدی رحمتی را باز کند. این در حالی است که رحمتی و مدافعان شهر خودرو روی پاس در عمق ماشاریپوف اعتقاد به آفساید داشتند.

دقیقه ۷۰: امین قاسمی‌نژاد صاحب یک موقعیت تک به تک شد که شوتش از زاویه بسته توسط دروازه‌بان پاختاکور دفع شد.

دقیقه ۷۸: شوت بازیکن پاختاکور از پشت محوطه جریمه توسط سید مهدی رحمتی به خوبی مهار شد.

دقیقه ۸۴: درحالی که شهر خودرو فشارش را برای باز کردن دروازه پاختاکور زیاد کرده بود ضربه سر محمد امین قاسمی‌نژاد به تیر افقی دروازه پاختاکور اثابت کرد.

دقیقه ۸۷: سانتر بازیکنان پاختاکور از روی ضربه ایستگاهی منجر به گل‌زنی شرزود آزاموف با یک ضربه سر قوی شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم