فرماندار پلدختر گفت: پلدختر آماده ورود یک سیلاب بیش از 4 هزار دبی است و گردان‌های بیت المقدس بسیج در حالت آماده هستند.

حسن رضائیان در گفت وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: طی ۷۲ساعت بارندگی بر اثر ورود موج بارشی قوی به لرستان راه ارتباطی ۵۰ روستای، پلدختر و معمولان قطع شد.

وی با بیان اینکه راه ارتباطی معمولان به پلدختر و پلدختر به اندیمشک مسدود شد افزود: آب وارد شهر پلدختر نشده است؛ بیشتر مردم به ویژه ضلع غربی پلدختر و ۹ روستای مسیر کشکان منازل خود را با ایزوگام وسیمان درزگیری و مسدود واقدام به تخلیه کردند.

فرماندار پلدخترعنوان کرد: دبی لحظه ای آب به سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب رسیده که گاز شهر معمولان به دلیل طغیان کشکان قطع شده است.

وی گفت: با ادامه بارندگی ها به گفته مدیر عامل آب منطقه ای لرستان تا ساعات دیگر پلدختر به عنوان تنها خروجی آب های سطحی لرستان شاهد عبور سیلاب با دبی بیش ازچهار هزار و ۵۰۰ متر مکعب خواهد بود.

رضائیان اظهارداشت: در ۹ مدرسه پلدختر و پنج مدرسه معمولان، مساجد وحسینیه مردم مناطق سیل زده اسکان پیدا کردند.

وی افزودد: تیپ ۵۷سپاه حضرت ابوالفضل ع لرستان با تجهیزات در پلدختر مستقر شدند که در صورت نیاز وارد میدان می شوند و ضلع غربی پلدختر اعم از مسکن و مغازه تخلیه شدند.

فرماندار پلدختر تصریح کرد: باهمکاری سپاه یک مکانی را واقع در ضلع غربی پلدختر جهت اسکان گروه های جهادی مشخص وتجهیز شده و گردان های بیت المقدس بسیج پلدختر و معمولان در حال آماده باش هستند.

انتهای پیام/