فرماندار خرم آباد با اشاره به انسداد راه ارتباطی 12 روستای خرم آباد بر اثر سیلاب گفت: در بخش مرکزی شهرستان خرم آباد راه ارتباطی روستاهای چشمه طلا، کاکاشرف، پیرجد دچار آسیب شده و همچنین راه ارتباطی منطقه نوژیان، روستای چم چغال، سراب بردی و بلیلوند نیز قطع شده است.

جعفر طولابی در گفت وگو با خبرنگار سفیر افلاک، با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان خرم آباد و روستاهای بخش مرکزی اظهار داشت: با توجه به شدت بارندگی در استان لرستان و شهرستان خرم آباد خوشبختانه با توجه به تدابیر و تمهیداتی که پس از اخطاریه های هواشناسی در نظر گرفته شد در حال حاضر در شهرستان خرم آباد مشکل جدی نداریم.

وی افزود: در شهرستان خرم آباد نگران طغیان آب رودخانه بودیم بر همین اساس جهت تخلیه منازل مسکونی حاشیه رودخانه اطلاع رسانی وهشدارهایی به ساکنین محله های حریم رودخانه داده شد که خوشبختانه تاکنون مشکلی در سطح شهر نداشته ایم.

فرماندار خرم آباد عنوان کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده نقاط آسیب پذیر سطح شهر مهار شد و مشکلی جز آبگرفتگی هایی که معمولا پس از هر بارندگی شاهد هستیم مشکل دیگری در سطح شهر نداشتیم و این آبگرفتگی ها نیز بلافاصله با کمک عوامل شهرداری برطرف می شود.

وی با اشاره به وضعیت روستاهای شهرستان خرم آباد بیان کرد: بر اثر سیلاب راه ارتباطی روستاهای بخش سپید دشت که شامل روستاهای چولریز، چم سنگر و دره هندیان است و در بخش زاغه راه ارتباطی روستای قائد رحمت و ایناتان قطع است.

طولابی گفت: در بخش مرکزی شهرستان خرم آباد راه ارتباطی روستاهای چشمه طلا، کاکاشرف، پیرجد دچار آسیب شده و همچنین راه ارتباطی منطقه نوژیان، روستای چم چغال، سراب بردی و بلیلوند نیز قطع شده است.

وی تصریح کرد: راه های روستایی گفته شده عمدتا دچار آبگرفتگی شده اند که ممکن است پس از فروکش کردن آب دچار آسیب جدی نشده باشد ولی باید منتظر فروکش کردن آب باشیم.

فرماندارخرم آباد با بیان اینکه تاکنون به طور جدی آب وارد منازل مسکونی خرم آباد و روستاهای اطراف نشده است خاطر نشان کرد: دو واحد مسکونی روستای ریمله و یک واحد در روستای دیناروند به علت بافت فرسوده ای که داشتند دچار خسارت شده است ولی خوشبختانه تلفاتی نداشته و همچنین دو واحد مسکونی دو واحد که بافت قدیمی داشته و خالی از سکنه بودند دچار ریزش شد.

وی اظهار داشت: جهت اسکان اضطراری در شهر خرم آباد حسینه ثارالله، سالن ورزشی چند منظوره شهرداری، چندین مسجد و مدرسه جهت اسکان همشهریان تجهیز و در نظر گرفته ایم وهمچنین چون احتمال میدادیم روستاهای کهریز پایین و بالا دچارآبگرفتگی شوند و نیاز به جابه جایی باشد سالن دانشگاه پیام نور را تجهیز کرده ایم که خوشبختانه تاکنون نیاز به استفاده از این کمپ ها نبود و اغلب خانواده ها به منزل بستگان خود رفته اند.

انتهای پیام/