فرمانده انتظامی بروجرد با بیان اینکه ۹۶ درصد جرائم رایانه‌ای در بروجرد کشف شده است گفت: 17 باند سرقت در بروجرد منهدم شد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ مهدی پورغلامحسین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در راستای اجرای طرحی در یکی از محلات بروجرد ماموران نیروی انتظامی به یک دستگاه خودرو مظنون شدند که بعد از توقیف، ۲۸ کیلومواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد و به یک خودروی دیگر در همان حوالی مشکوک شدند که از این خودرو نیز ۵۰ کیلومواد مخدر کشف و ضبط شد.

وی از انهدام ۱۱باند تهیه و توزیع مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: تاکنون سه هزار و ۸۰۰ نفر در همه جرائم دستگیر شده اند و در این مدت بیش از ۴۸۹ کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده که میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴۰ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: در این مدت دو هزار و ۱۸ معتاد متجاهر و ۳۷۲خرده فروش مواد مخدر در شهرستان بروجرد دستگیر شد که معتادان به کمپ ها و خرده فروشان مواد مخدر به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: کشف ۴۱هزار و ۷۳۴ عدد قرص روانگردان در این مدت کشف شده که نسبت به سال گذشته ۲۳۸درصد کشف و ضبط قرص های روانگردان افزایش یافته که عمده این قرص ها در عطاریها بوده است.

پورغلامحسین تصریح کرد: در راستای اقدامات امر به معروف و نهی از منکر امسال تاکنون ۹۱ خودرو با سرنشین بدحجاب توقیف شده و۱۲ هزار و ۸۷۰ تذکر لسانی داده شده است.

وی با بیان اینکه پلیس اطلاعات در این مدت ۱۶۴ قبضه سلاح غیر مجاز کشف و ضبط کرده است گفت: بازدید از دو هزار و ۴۳۰ اماکن صورت گرفته که ۳۵۱ واحد صنفی متخلف پلمب شده و ۶۹۷ قلیان نیز جمع آوری شده است.

پورغلامحسین از افزایش کشف ۱۷۸ درصدی کالای قاچاق خبر داد و بیان کرد: در این مدت ۵۱۳ هزار و ۷۴۰ نخ سیگار قاچاق و هزار و ۸۰۰ لیتر سوخت کشف و ضبط شده و در این راستا ۷۳ نفر دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: ۹۶ درصد جرایم رایانه ای در بروجرد کشف و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند؛ امسال ۴۳ فقره خودروی شوتی توقیف شده و  هزار و۳۹۲ دستگاه موتورسیکلت متخلف متوقف شد و در مجموع هزار و ۳۲۵ خودروی متخلف توقیف شد و ۱۱۷ هزار و ۵۵۷ خودرو نیز اعمال قانون شد.


فرمانده انتظامی بروجرد گفت: تصادفات منجر به فوت درون شهری ۲۰ درصد و برون شهری ۷۱ درصد افزایش یافته اما تصادفات جرحی برون شهری ۲۱درصد و برون شهری ۲۶ درصد کاهش یافته است؛ نزاع دسته جمعی در شهرستان بروجرد امسال ۳۹ درصد کاهش یافته است.


انتهای پیام/