استاندار لرستان گفت: بر اساس برآورد اولیه میزان خسارات سیل اسفندماه لرستان 2 هزار و ۱۰۰میلیارد تومان است.

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سیل اخیر لرستان اظهار داشت: سیل اخیر لرستان به دلیل به دلیل پیشگیری، انجام مقدمات و تخلیه منازل در مناطق پرخطر سبب کاهش میزان خسارت ها شده است.

وی با بیان اینکه به برخی زیرساخت ها که در سیل فروردین دچار خسارت شدند و تاکنون تکمیل نشده اند خسارت وارد شد افزود: بر اساس برآورد اولیه میزان خسارات سیل اسفندماه لرستان دو هزارو ۱۰۰میلیارد تومان است.

استاندار لرستان عنوان کرد: برق ۳۷ روستا قطع شد که تاکنون مشکل ۳۶روستا برطرف و همچنین آب شرب ۷۶روستا در جریان سیل قطع شد که اکنون آب ۶۰روستا وصل شده است.

وی با اشاره به قطعی گاز شهر معمولان براثر سیلاب بیان کرد: خوشبختانه گاز شهر معمولا که بر اثر شدت سیلاب وشکسته شدن لوله قطع شده بود شب گذشته وصل و همچنین از تعداد ۳۷۵نقطه راه روستایی قطع شد تاکنون راه ارتباطی ۹۸ روستا برقرار شده است.

خادمی گفت: جاده خرم آباد-پلدختر که قبل از سیلاب مسدود کرده بودیم در چندین نقطه ریزش ودچار خسارت شده که تا به بهره برداری رسیدن جاده اصلی باید برای تردد ترمیم شود.

وی با اشاره به تخریب پل های روستایی نسیر پلدختر تصریح کرد: براثر سیل یکی از پل های اصلی تخریب کرد و سبب قطع ارتباط روستاها شده و همچنین چندین پل موقت که مس از سیلاب فروردین بنا کرده بودیم دچار خسارت شده است.

استاندار لرستان در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس اظهارداشت: ستاد پیشگیری از شیوع این ویروس در استان تشکیل شده و دستورالعمل های ملی هم ابلاغ شده است.

وی در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور افزود: خوشبختانه درلرستان جهت مقابله با ویروس کرونا آمادگی لازم وجود دارد و بخش های ایزوله بیمارستانی در حالت آماده باش هستند.

خادمی عنوان کرد: تاکنون از ۶۵مورد مشکوک به کرونا در استان لرستان نمونه های ارسالی حهت آزمایش دو مورد مثبت اعلام شده است.

وی بیان کرد: تصمیم گیری در رابطه با انتخاب بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد حهت قرنطینه افراد مبتلا تصمیم دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت بوده است و ما نیز در این راستا همکاری لازم را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/