مدیر کل میراث‌ فرهنگی لرستانگفت: سیلاب خسارات چندانی به ابنیه تاریخی لرستان وارد کرده است.

به گزارش سفیر افلاک، سید امین قاسمی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره سیلاب اخیر در استان لرستان اظهار داشت: با توجه به بارش شدید باران طی روز های گذشته در استان لرستان و پس از بازدید از ابنیه تاریخی استان خوشبختانه خسارات چندانی به ابنیه تاریخی لرستان وارد نشده است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی های هواشناسی و هشدارهای مدیریت بحران در استان جهت پیشگیری از خسارت به بناهای تاریخی اقدامات حفاظتی و پیشگیرانه در مکان‌هایی که در معرض خطر بودند انجام شد.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی لرستان عنوان کرد:استان لرستان با دارا بودن ۱۰۰ پل تاریخی به‌عنوان پایتخت پل‌های تاریخی ایران معروف است و با توجه به اینکه این پل‌ها در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند با شدت بارش‌ها و جاری شدن سیل در معرض تخریب قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در سیل فروردین ماه امسال حدود ۸۰۰میلیارد ریال به ابنیه تاریخی، تاسیسات گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی استان خسارت وارد شد بیان کرد: به‌منظور حفاظت از ابنیه تاریخی لرستان بلافاصله پس از سیل، مرمت برخی از پل‌ها و ابنیه تاریخی با منابع استانی در دستور کار قرار گرفته است که جهت مرمت‌های اصولی نیازمند اعتبارات ملی و ستاد بحران کشور هستیم.

انتهای پیام/