نمایندگان «جوزجان» در پارلمان افغانستان ضمن متهم‌کردن دولت این کشور به کوتاهی برای تأمین امنیت این ولایت خبر دادند که شمار تلفات نیروهای امنیتی در حمله اخیر طالبان به ۳۳ کشته افزایش یافته است.

به گزارش سفیرافلاک، «صدف کریمی» نماینده جوزجان در پارلمان افغانستان در یک جلسه عمومی ضمن انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به امنیت این ولایت گفت که شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان در درگیری با طالبان در شهرستان «آقچه» به ۳۳ کشته افزایش یافته است.

«عبدالمعروف آذر» سخنگوی والی جوزجان نیز از حمله گسترده طالبان به شهرستان «مرادیان» و ادامه چندین‌ساعته درگیری‌ها خبر داد.

شماری از دیگر نمایندگان پارلمان نیز با ابراز نگرانی از وخیم‌تر شدن وضعیت امنیتی ولایت‌های شمالی افغانستان، وزارت دفاع این کشور را به اهمال در این باره متهم کردند.

به گزارش «طلوع نیوز»، «میرحیدر افضلی» رئیس کمیسیون دفاعی پارلمان وضعیت امنیتی ولایت‌های فاریاب، بادغیس و بلخ را نیز وخیم خواند.

براساس این گزارش پارلمان به‌دلیل وخیم‌تر شدن وضعیت ولایت‌های واقع در شمال و شمال شرق افغانستان هفته آینده رئیس ستاد ارتش را برای توضیح در این باره احضار خواهد کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم