گرمی روابط خانواده، تلخی روزهای کرونایی را به حاشیه برد و خانواده های ایرانی از این ایام بهترین بهره را در جهت تقویت روابط خانوادگی می برند.

به گزارش سفیرافلاک صدای قهقه خنده از پشت در به گوش می رسید، از همان جا می شد فضای گرم و صمیمی خانواده را فهمید، خانواده ای که در این روزهای بحرانی و سخت کرونا، در کنار هم بوده و از این فرصت برای گرمی روابط خانواده استفاده می کنند.

این روزها بسیاری از خانواده ها  برای جلوگیری از شیوع کرونا در منزل مانده و دورکاری می کنند، دانش آموزان نیز تعطیل بوده و خانواده این روزها بیش از هر زمانی کنار هم هستند.

بهترین فرصتی که فرزندان یک دل سیر با پدر و مادر بازی کنند، اگرچه بیرون رفتن و بازی کردن کمی برای کودکان سخت شده اما بودن در کنار خانواده برایشان فرصتی است که شاید خاطره ای جالب در دفترخاطرات این دانش آموزان باشد.

در خانه ماندن و تمرین مضاعف همکاری

بچه ها بیشتر از هر ایامی در این روزها، طعم همکاری را می چشند و در خانه در کنارپدر و مادر مسئولیت پذیری و همکاری بیشتر را درک کرده و بهترین فرصت برای امنیت روانی فرزندان است.

سلامتی جسمی و روحی همیشه در کنار هم بوده و هستند، این روزها علاوه بر توجه به سلامتی جسمی، ضروری است تا برای تقویت روحیه و دوری از اضطراب نیز برنامه ریزی کنیم.

روحیه بالا در گرو امنیت روانی و آرامشی است که اعضای خانواده می توانند در کنار هم داشته باشند.

اگرچه دلهره نگرانی از ابتلا به کرونا وجود دارد اما شیرینی کلام خانواده، امنیت روانی و آرامش سبب شده تا تلخی های روزهای کرونایی به حاشیه کشیده شود.

نشاط و شادبی، بهترین هدیه به اعضای خانواده

مادران همیشه در آرامش خانواده نقش مهمی داشته اند، این روزها می توانند شادابی و نشاط را به اعضای خانواده هدیه دهند، بهترین فرصت است تا با دوری از اضطراب و نگرانی، محیطی شاد را برای خانواده فراهیم کنیم.

اگر چه این روزها برخی بر طبل مشکلات و اختلاف بین اعضای خانواده می کوبند اما دیدن خانواده های ایرانی و آن نشاط و شادابی کاملا بیان می کند که همه این موارد باطل بوده است.

مهرورزی این روزها در بین خانواده ها موج می زند، صمیمیتی که با قرنطینه خانگی دوچندان شده است.

تقویت روابط خانوادگی در ایام قرنطینه

حامد پرچی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: جامعه ما یک جامعه اجتماعی است و همه ما خواهان روابط اجتماعی هستیم که ناشی از فرهنگ ایرانی و باورهای اعتقادی و مذهبی ماست.

وی افزود: این روزها که به دلیل کرونا اعضای خانواده بیشتر از هر زمانی کنار هم هستند، بهترین فرصت برای تقویت روابط اعضای خانواده است چرا که تاکنون برای ما که در کشاشکش زندگی روزمره و دویدن ها از همه غافل شده ایم و حتی فرصت صحبت و گفتگو را نداشتیم.

پرچی تصریح کرد: در ایام قرنطینه خانواده بیشتر فرصت در کنار هم بودن را دارند و می توانند از این ایام برای تقویت روابط خانوادگی بهره ببرند.

وی با اشاره به نقش بانوان در ارتباط اعضای خانواده خانواده گفت: والدین خصوصا مادران در ایجاد ارتباط بین اعضای خانواده نقش ویژه ای دارند و همه اعضای خانواده را در کنار هم قرار می دهند.

این جامعه شناس اضافه کرد: خانواده ها می توانند در این روزها محتویات خوبی را در راستای تقویت خانواده داشته باشند.

انتهای پیام/