بسیج کشاورزی لرستان در روزهای سخت کرونایی در میدان نبرد با این ویروس و خدمت به مردم در میدان حاضر شده است.

به گزارش سفیرافلاک خبر شیوع کرونا در کشور تازه منتشر شده بود که خیز بسیجیان برای مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم و اقشار آسیب پذیر صورت گرفت، بسیجیانی که برایشان فرقی ندارد در چه موقعیتی باشد در هر جایی که نیاز باشد جانانه وارد میدان می شوند.

با شیوع کرونا در کشور و موج تقاضای مردم برای اقلام بهداشتی و ماسک، بسیجیان برای تهیه و توزیع ماسک آستین همت را بالا زدند، بانوان بسیجی همانند دوران دفاع مقدس که در پشت جبهه ها حضور داشتند این بار نیز برای مقابله با کرونا  به سنگر خدمت رفتند و در تهیه و توزیع ماسک همه تلاش خود را به کار گرفتند.

همه اقشار بسیج در این امر مقابله با کرونا وارد صحنه شدند، از جمله بسیجیان کشاورزی که در بخش های مختلف برای مبارزه و شکست کرونا اقدامات چشمگیری انجام دادند.

تولید ۱۴۰ هزار ماسک توسط بسیج کشاورزی لرستان

رضا سلیمانی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: از روزهای نخست شیوع کرونا، ۲ کارگاه برای تولید ماسک راه اندازی کردیم که در این دو کارگاه تاکنون بیش از ۱۴۰هزار ماسک تهیه و توزیع شده است.

وی افزود: در این کارگاه ها ۲۰ نفر از خواهران بسیجی مشغول به تهیه و تولید ماسک ها هستند که در ۲ کارگاه همچنان فعالیت خود را ادامه می دهند.

سلیمانی تصریح کرد: علاوه بر تهیه و تولید ماسک نیز، ۵۰۰۰ بطری محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح را تهیه و آماده کردیم که در روستاها و مناطق محروم نیز بخشی از این تولیدات، توزیع می شود.

مسئول بسیج کشاورزی لرستان گفت: هر ساله کارشناسان برای ارائه مشاوره به کشاورزان به روستاها اعزام می شدند که هدف از این کار، افزایش تولیدات محول کشاورزی آنها بود و هم اکنون پیامک های مورد نیاز برای کشاورزان ارسال می شود که در پیامک نیز رعایت نکات بهداشتی نیز مطرح شده و تاکنون ۲۰۰۰ پیامک برای کشاورزان ارسال شده است.

همکاری ۱۰ گروه جهادی با بسیج کشاورزی

وی بیان کرد: طی این مدت ۱۰ گروه جهادی در بسیج کشاورزی همکاری کردند و اقدامات مختلفی را در بخش های مختلف ارائه داده اند که یکی از این اقدامات ضدعفونی کردن ۳۰ روستا بوده است.

سلیمانی اظهارداشت: برای مقابله با کرونا کار تهیه و توزیع ماسک، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده، ضدعفونی کردن روستاها در دستور کار بوده است.

مسئول بسیج کشاورزی لرستان اضافه کرد: در روستاها و مناطق محروم اقلام بهداشتی مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفته و همچنان در کنار سایر بسیجیان برای مقابله با کرونا و شکست این ویروس در صحنه حضور داریم.

انتهای پیام/