بسیج دانشجویی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با نقش‌آفرینی در تهیه محلول، ماسک، تهیه دستگاه ها و نیروی انسانی به کادر درمان و بیماران کرونایی کمک و پشتیبان آنها بوده اند.

به گزارش سفیرافلاک، با ورود کرونا به کشور، اقشار مختلفی از مردم، دانشگاهیان، بازاریان و… هرکسی به هر شکلی که توانست به مبارزه با این ویروس آمد تا سهمی در حفظ سلامت جامعه داشته باشد با صدور فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر فعالیت و مشترک بسیجیان در مقابله با این ویروس، دانشجویان بسیجی هم لبیک گویان برای کمک به مدافعان سلامت حاضر شدند.


اعضای بسیج دانشجویی سپاه استان لرستان اعم از خواهران و برادران در همان روزهای اولیه ورود کرونا با خودگذشتگی و داشتن روحیه بسیجی همچون همیشه برای جبران کمبود ها در کنار مردم بودند و با نقش‌آفرینی و تشکیل قرارگاهی در تهیه محلول، ماسک، تهیه دستگاه ها و نیروی انسانی به کادر درمان و بیماران کرونایی کمک کرده‌اند.

این جهادگران در زمان کرونا وقتی قیمت مواد بهداشتی ناپایدار بود با راه اندازی کارگاه تولید موادضدعفونی شروع به تولید محلول ضد عفونی با قیمت بسیار پایین و توزیع بین داروخانه ها در سطح شهر و روستا نمودند و توانستند کمک بزرگی به مردم استان انجام دهند.


از طرف دیگر با توجه به توزیع نادرست ماسک در استان لرستان و در شرایطی که مدافعان سلامت نیاز مبرم به ماسک داشتند، قرارگاه بسیج دانشجویی استان لرستان با راه اندازی کارگاه تولید ماسک توسط گروه جهادی توانسته‌اند، ماسک مخصوص کادر درمان را تولید و پشتیبان مدافعان سلامت باشند.

میلاد شرفی در گفت وگو با سفیرافلاک اظهارداشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا کشور و همچنین در استان و با تلاش تمام دانشگاه های استان و مرکزیت ناحیه بسیج دانشجویی، قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی استان تشکیل شد.

کاهش زمان اعلام نتیجه آزمایش کرونا به۳ساعت

وی افزود: با توجه به حرکت مسئله محور همیشگی بسیج دانشجویی، این سازمان در چند مرحله به مبارزه با ویروس کرونا پرداخت و با توجه به روبرو شدن با جنگ تخصصی سعی کردیم ورود تخصصی داشته باشیم و در زمینه های پژوهشی و تولیدی بتوانیم کادر درمان را به عنوان مدافعان سلامت که در خط مقدم قرار دارند پشتیبانی کنیم.فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی لرستان با اشاره به طرح و پروپوزال بسیج دانشجویی برای تشخیص این ویروس ،گفت: این طرح را در همان روزهای ابتدایی به وزارت بهداشت اعلام و بعد از مدت زمانی مورد پذیرش قرار گرفت که در حال حاضر با تلاش دانشجویان در آزمایشگاه فعالیت آن ادامه دارد.

شرفی عنوان کرد: ان‌شاءالله اگر قیاس آن در مرحله آزمایشگاهی مورد تایید قرار بگیرد بتوانیم مدت زمان جوابدهی ۴۸ ساعته برای تشخیص بیماری کرونا را به ۳ ساعت کاهش دهیم و در همان مرحله نخست ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه ها در این راستا را کاهش دهیم.


راه اندازی کارگاه های تولید مواد ضدعفونی کننده

وی با اشاره به راه اندازی کارگاه های تولیدی مواد ضدعفونی کننده بود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود در روزهای اولیه ورود کرونا و نیاز مبرم مردم به محلول های ضدعفونی توانستیم با راه اندازی کارگاه های تولید مواد ضد عفونی کننده، محلول های ضدعفونی را با قیمت بسیار پایین توسط نیروهای جهادی در سطح استان را توزیع کنیم.

شرفی بیان کرد: با شرایطی که بسیج دانشجویی از لحاظ تولید مواد ضدعفونی کننده دارد و با توجه به کیفیت و قیمت مناسب حتی با سفارش از خارج از استان روبرو شدیم که هدف ما بعد از تامین نیاز استان بر انجام این کار است و محلول ضد عفونی تولید شده را به استان های همجوار و تهران توزیع خواهیم کرد.


تولید روزانه ۲هزار ماسک مخصوص کادر درمان

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از راه اندازی کارگاه تولیدی ماسک با تولید روزانه ۲۰۰۰ ماسک خبرداد و گفت:  بلافاصله در پایان اسفند ماه ۹۸ شروع به تولید ماسک مخصوص کادر درمان که نیاز مبرم داشته‌اند کرده ایم.

وی افزود: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای با کادر درمان درگیر با کرونا و تهیه مواد اولیه توسط بیمارستانها، ماسک مخصوص کادر درمان توسط نیروهای جهادی بسیج دانشجویی استان تولید می شود و فضای منفی روانی که در این زمینه وجود داشت از بین رفته و به یک فضای همدلی تغییر پیدا کرده است.

راه اندازی کارگاه های آبمیوه گیری طبیعی در سطح استان

شرفی با اشاره به راه اندازی کارگاه های آبمیوه گیری طبیعی گفت:: با توجه به اینکه کادر درمان و بیماران کرونایی بعلت مدت طولانی شدن طول درمان، نیاز به آبمیوه و نوشیدنی دارند در این راستا کارگاه‌های آبمیوه گیری در سطح استان به خصوص در دانشگاه لرستان راه اندازی شده است که توسط گروه های جهادی تولید و بین بیماران و کرونایی و کادر درمان توزیع می شود.وی از ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر و خیابان های سطح شهر توسط بسیج دانشجویی جهت مبارزه با کرونا یاد کرد و اظهارداشت: در ابتدای ورود کرونا تاکنون هم زمان با مردم، نهادهای مختلف، گروه های جهادی، بسیج دانشجویی شروع به ضدعفونی و گندزدایی در سطح خیابانها شهر ودانشگاه ها در سراسر استان کرده اند که همچنان این روند با ایزوله کردن روستاها و شهرها ادامه دارد.

 انتظار می رود با توجه به نقش آفرینی بسیج دانشجویی در زمینه های گوناگون و پشتیبانی از مدافعان سلامت، مردم هم با رعایت های نکات بهداشتی و شعار “ماندن در خانه” بتوانند به کادر درمان و مدافعان سلامت که در خط مقدم قرار دارند، کمک کنند.

انتهای پیام/