بانوان لرستانی برای مقابله با کرونا و اقدامات جهادگرانه، حماسه آفریدند.

به گزارش سفیرافلاک بانوان لرستانی همیشه در مناسبت های مختلف در صحنه بوده اند، هر جایی که نیاز بوده خالصانه ایستاده اند، از پشت جبهه های جنگ گرفته تا امروز که در سنگر خدمت برای مقابله با کرونا اقدامات بی نظیری انجام می دهند.

بانوان لرستانی این بار برای شکست کرونا در بخش های مختلف نشان دادند که برای خدمت در هر شرایطی آماده هستند، از تهیه و توزیع ماسک گرفته تا فعالیت برای غربالگری و تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی.

بانوان لرستان نه تنها در سنگر خدمت بلکه در صحنه های دیگری مانند اهدای خون همیشه در کشور پیشتاز بوده و در این مسیر همیشه زبانزد بوده اند.

تولید ۴۵۰ هزار ماسک توسط بانوان بسیجی لرستان

مریم سپهوند مسئول بسیج جامعه زنان لرستان در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: از ابتدای شیوع کرونا، بانوان بسیجی برای خدمت رسانی آمادگی خود را اعلام کردند، این بانوان در بخش های مختلف با حضور و مشارکت خود حماسه آفریدند.

وی افزود: باتوجه به تقاضا و نیاز مردم به اقلام بهداشتی، ۴۰۸ نفر خیاط شناسایی شدند که این بانوان بسیجی در ۶۵ کارگاه اقدام به تهیه و تولید ماسک کردند.

سپهوند تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۵۰ هزار ماسک توسط بانوان بسیجی لرستان تهیه شده که بانوان برای رفع کمبود ماسک، در سه شیفت اقدام به تولید ماسک کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان از حضور بانوان در طرح غربالگری خبر داد و گفت: در این راستا گردان های کوثر وارد میدان شدند و ۵۲۰ نفر از بانوان بسیجی برای طرح غربالگری حضور داشتند و علاوه بر این ۱۰۰ نفر از خواهران به صورت مجازی مشاوره های مورد نیاز را به بانوانی که نیاز داشتند، ارائه دادند.

وی بیان کرد: حدود ۹۰ نفر از بانوان بسیجی از گروه مبلغین را آموزش های لازم برای غسل و کفن میت دادیم تا در صورت نیاز غسل و کفن این اموات بتوانند کمک رسانی کنند.

فعالیت ۱۴۷ گروه جهادی بانوان

سپهوند از فعالیت ۱۴۷ گروه جهادی برای مقابله با کرونا خبر داد و افزود: ۱۴۷ گروه جهادی از بانوان استان برای مقابله با کرونا مشغول به خدمت هستند که برخی از این گروه های جهادی آموزش های مورد نیاز از قبیل تولید ماسک را ارائه دادند که در مجموع به ۱۷۰۰ نفر آموزش های لازم ارائه شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های اجرای طرح های معنوی در فضای مجازی بود که ختم قرآن و ختم صلوات در راستای روحیه بخش این طرح اجرا شده است.

وی بیان کرد: ۵۰ نفر از بانوان بسیجی با حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی از ۱۴۰ پرستار و پزشک تقدیر کردند و همچنین از ۳۸ بیمار کرونایی عیادت شد.

توزیع بیش از ۱۷ هزار بسته اقلام بهداشتی در بین نیازمندان

سپهوند از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و غذایی خبر داد و اظهارداشت: تاکنون ۱۷ هزار و ۴۰۰ بسته اقلام بهداشتی و ۸۵۳۰ بسته مواد غذایی در بین نیازمندان توزیع شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان با اشاره به اجرای طرح کمک مومنانه افزود: این طرح نیز در راستای لبیک به مقام معظم رهبری با هدف کمک به افراد آسیب پذیر و افرادی که کسب و کار آنها در اثر کرونا دچار آسیب شده اجرا می شود و هر پایگاه، نیازمندان همان محله را شناسایی و کمک های مردمی را پس از جمع آوری در بین آنها توزیع می کند.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح نیز بانوانی که سرپرست خانوار هستند شناسایی شده و در راستای حمایت و کمک به آنها اقدام می شود.

انتهای پیام/