رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: بسیج سازندگی استان قزوین طبق تعهدی که داشت 28 واحد مسکونی را در مناطق سیل‌زدهٔ استان لرستان احداث و 422 واحد را تعمیر کرد که به‌زودی با حضور یکی از مسؤولین کشوری، واحدهای احداثی افتتاح خواهد شد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ مهدی صادق‌پور، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین اظهار داشت: واحدهای احداثی تعهد شدهٔ استان قزوین در لرستان در موعد مقرر یعنی ۵ آذر تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیدند.

وی افزود: اکنون نیز برخی از جهادگران قزوینی مشغول نصب کابینت این واحدهای احداثی هستند؛ البته کابینت‌بندی واحدها جزء تعهد ما نبود، اما خوش‌بختانه با کمک خیرین توانستیم کابینت‌های ام‌دی‌اف برای این واحدها نصب کنیم.

صادق‌پور ادامه داد: از تیرماه که کار عملیاتی واحدهای تعمیری و احداثی را آغاز کردیم، ۸۰۰ جهادگر در قالب ۷۰ گروه جهادی در مناطق سیل‌زدهٔ لرستان حاضر شدند که در روزهای آخر تعداد جهادگران به ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر در روز می‌رسید.

این مسؤول اظهار کرد: در هفته‌های پایانی کار، نام این رزمایش بزرگ جهادگران بسیجی استان قزوین را به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس بسیج، خشت آخر نهادیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در رابطه با مشکلات کار بیان کرد: از جمله سختی‌های موجود در این کار می‌توان به کمبود مصالح ساختمانی، برودت زودهنگام هوا، شیب‌دار و کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه اشاره کرد که به لطف خدا با تمام این سختی‌ها موفق شدیم قبل از آغاز بارش‌ها پشت‌بام منازل را ایزوگام کنیم و در و پنجره‌ها را با بهترین کیفیت نصب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی استان قزوین متعهد شده بود ۲۸ واحد مسکونی را احداث و ۴۲۲ واحد مسکونی را نیز در مناطق سیل‌زدهٔ استان لرستان تعمیر کند که این واحدهای احداثی قبل از پنجم آذر تکمیل شدند و کلید آن‌ها نیز به صاحبانشان تحویل داده شد و واحدها در موعد مقرر به بهره‌برداری رسیدند.

صادق‌پور تأکید کرد: اکنون به‌دنبال این هستیم که در فرصتی مناسب با حضور یکی از مسؤولین کشوری این واحدها به‌صورت نمادین افتتاح شوند.

انتهای پیام/

منبع:فارس