فرماندار دلفان با اشاره به بارش برف سنگین در شهرستان دلفان گفت: شب گذشته بارش برف راه ارتباطی ۳۰۰ روستای شهرستان را مسدود کرد.

حشمت بهمنی در گفت وگو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به اینکه برف راه ارتباطی ۳۰۰ روستایی دلفان را مسدود کرد اظهار داشت: بارش شب گذشته برای مدتی تردد را در محور نورآباد -خرم آباد و نورآباد به نهاوند در گردنه گاماسیاب را مختل کرد اما با تلاش راهداران مشکل حل شد.

وی افزود: ارتفاع برف در برخی از نقاط در سطح شهر و روستاها به بالای ۳۵ سانتی متر رسیده و در ارتفاعات بارش برف بیشتر بوده و سبب انحراف ۲۰۰ خودرو از جاده اصلی شد که به آنها امدادرسانی شد.

فرماندار دلفان ضمن بیان اینکه ستاد مدیریت بحران این شهرستان آمادگی لازم در مواجه با سرما و برف را دارد، عنوان کرد: از شب گذشته محل های برای اسکان مسافران با تمام امکانات در نظر گرفته شده و ۳۰۰ نفر از مسافران در راه مانده در این مکانها اسکان داده شده اند.

وی بیان کرد: طبق آخرین تماس با بخشداران، در بحث قطعی برق و آب شرب مشکلی وجود ندارد و مهمترین مشکل در حوزه بازگشایی راههای روستایی به خصوص در بخش کاکاوند است.

بهمنی گفت: چهار اکیپ برف روبی اداره راهداری و سه اکیپ ماشین آلات دهیاری‌ها برای بازگشایی محورهای روستایی نیز  اعزام شده اند و راههای روستایی در بخش خاوه تا ساعاتی دیگر بازگشایی می شود و تلاش بر این است که راه‌های روستاهای بخش کاکاوند و منطقه میربگ نیز تا اواخر وقت امروز بازگشایی شوند.

انتهای پیام/